Таг: Бедредин Ибраими

1 2 10 / 18 НАПИСИ
БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ВО АПЕЛАЦИЈА ПРИЗНА ДЕКА ТАЧИ МУ СЕ ЈАВУВАЛ ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ВО ДИК, МИЈАЛКОВ ЧЕКА ДА ЈА ОБРАЗЛОЖИ СВОЈАТА ЖАЛБА ЗА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ВО АПЕЛАЦИЈА ПРИЗНА ДЕКА ТАЧИ МУ СЕ ЈАВУВАЛ ПРЕД ГЛАСАЊЕТО ВО ДИК, МИЈАЛКОВ ЧЕКА ДА ЈА ОБРАЗЛОЖИ СВОЈАТА ЖАЛБА ЗА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

Осудениот поранешен член на Државната изборна комисија (ДИК) Бедредин Ибраими на 4 години и 6 месеци затвор за злоупотреба на функцијата, призна во Ап ...
САШО МИЈАЛКОВ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ОДАТ ВО ПРИТВОР ВО ШУТКА

САШО МИЈАЛКОВ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ОДАТ ВО ПРИТВОР ВО ШУТКА

Судијата Огнен Ставрев, по консултација со советот на судија и поротници со кој претседава, одлучи осудениот Сашо Мијалков на 3 години затвор, од куќе ...
ПРЕСУДИ ЗА МИЈАЛКОВ, ТАЧИ И ИБРАИМИ НА 8 МАРТ, ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

ПРЕСУДИ ЗА МИЈАЛКОВ, ТАЧИ И ИБРАИМИ НА 8 МАРТ, ЗАВРШИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

Не е точно дека Сашо Мијалков, обвинет за Примање награда за противзаконито влијание реално можел да влијае Мендух Тачи да му наложи на претставникот ...
НАЈДОЦНА ДО МАРТ ПРЕСУДИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО „ТИТАНИК 2“

НАЈДОЦНА ДО МАРТ ПРЕСУДИ ЗА САШО МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И БЕДРЕДИН ИБРАИМИ ЗА ИЗБОРНИ ЗЛОУПОТРЕБИ ВО „ТИТАНИК 2“

Судскиот процес за „Титаник 2“ на СЈО привршува и завршните зборови на специјалните обвинители Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски денеска судијата Огнен С ...
НЕМАТЕ РАБОТА СО ЧОВЕК ОД УЛИЦА, ТУКУ СО ДЕТАЛИСТА И ПЕРФЕКЦИОНИСТА, Ѝ ВИКНА ОБВИНЕТИОТ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ НА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА „ТИТАНИК 2“

НЕМАТЕ РАБОТА СО ЧОВЕК ОД УЛИЦА, ТУКУ СО ДЕТАЛИСТА И ПЕРФЕКЦИОНИСТА, Ѝ ВИКНА ОБВИНЕТИОТ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ НА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА „ТИТАНИК 2“

На судењето за „Титаник 2“ за нерегуларности при гласањето во Државната изборна комисија во 2013 година, обвинетиот Бедредин Ибраими се расправаше со  ...
НИКОЈ НЕМАШЕ ЗАБЕЛЕШКА НА ГЛАСАЊЕТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК 2“ ЗА ПОНИШТЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО СТРУМИЦА ПО ПОВИКОТ НА МИЈАЛКОВ

НИКОЈ НЕМАШЕ ЗАБЕЛЕШКА НА ГЛАСАЊЕТО, КАЖА СВЕДОК НА „ТИТАНИК 2“ ЗА ПОНИШТЕНОТО ГЛАСАЊЕ ВО СТРУМИЦА ПО ПОВИКОТ НА МИЈАЛКОВ

Сведок на Специјалното јавно обвинителство, која била член на избирачкиот одбор на местото во Струмица, чии резултати на локалните избори во Струмица ...
НИ ПРАВИТЕ ТОРТУРА, ЧЛЕН НА ДИК ИМА ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ПРЕД СОБРАНИЕ, А НЕ КРИВИЧНА ПРЕД СУД, СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК 2“ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

НИ ПРАВИТЕ ТОРТУРА, ЧЛЕН НА ДИК ИМА ПОЛИТИЧКА ОДГОВОРНОСТ ПРЕД СОБРАНИЕ, А НЕ КРИВИЧНА ПРЕД СУД, СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНЕТИОТ ВО „ТИТАНИК 2“ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ

Во тензична атмосфера проследена со комични ситуации поради незнаење на дел од странките за тоа што е вкрстено, а што директно прашање и кога тие (не) ...
ВО ЈНА ТЕШКО ПРИМАВ НАРЕДБИ, ПА СЕГА НА 63 ГОДИНИ МИЈАЛКОВ ЌЕ МИ НАРЕДУВАЛ, СЕ БРАНЕШЕ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ НА „ТИТАНИК 2“

ВО ЈНА ТЕШКО ПРИМАВ НАРЕДБИ, ПА СЕГА НА 63 ГОДИНИ МИЈАЛКОВ ЌЕ МИ НАРЕДУВАЛ, СЕ БРАНЕШЕ БЕДРЕДИН ИБРАИМИ НА „ТИТАНИК 2“

Откако се ислушаа двете бомби за поништување на резултатите од првиот круг локални избори во Струмица во 2013 година во Државната изборна комисија, ст ...
ШТАБ ЗОВЕ БЕДРЕДИН? ЈАВИ ИМ СЕ – СЕ СЛУШАА БОМБИ И СНИМКИ ОД ДИК НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

ШТАБ ЗОВЕ БЕДРЕДИН? ЈАВИ ИМ СЕ – СЕ СЛУШАА БОМБИ И СНИМКИ ОД ДИК НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТИТАНИК 2“

За нелегално поништениот прв круг на локалните избори во 2013 година, срочен во обвинителниот акт „Титаник 2“, денеска продолжи судското рочиште, со д ...
СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК, АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА МИЈАЛКОВ, МЕНДУХ ТАЧИ И ЧЛЕНОВИ НА ДИК, АМА НЕ И ЗА УПРАВНИТЕ СУДИИ ЗА ИЗБОРНИ МЕСТЕНКИ

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобрил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларно ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ