Таг: бегство

1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ
ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ ОСЛОБОДИЈА ДИЛЕР НА ДРОГА ВО ФРАНЦИЈА ВО ЗАСЕДА ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ ОСЛОБОДИЈА ДИЛЕР НА ДРОГА ВО ФРАНЦИЈА ВО ЗАСЕДА ВО КОЈА ЗАГИНАА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

Маскирани вооружени напаѓачи направија заседа на затворско комбе во Франција за да ослободат дилер на дрога познат под прекарот Мува, при што се убиен ...
ИРАНСКИОТ РЕЖИСЕР РАСУЛОФ, ОСУДЕН НА 8 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПРЕБЕГНА ВО ЕВРОПА ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ ВО КАН

ИРАНСКИОТ РЕЖИСЕР РАСУЛОФ, ОСУДЕН НА 8 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПРЕБЕГНА ВО ЕВРОПА ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ ВО КАН

Иранскиот режисер Мохамед Расулоф, кој во својата земја беше осуден на осум години затвор, изјави дека пребегнал во Европа во пресрет на премиерата на ...
ВО БЕРЛИН УАПСЕНА КРАЈНОЛЕВИЧАРСКА МИЛИТАНТКА КОЈА СО ДЕЦЕНИИ БЕШЕ ВО БЕГСТВО

ВО БЕРЛИН УАПСЕНА КРАЈНОЛЕВИЧАРСКА МИЛИТАНТКА КОЈА СО ДЕЦЕНИИ БЕШЕ ВО БЕГСТВО

Даниела Клете, членка на германската милитантна група Фракција на Црвената армија (РАФ), е уапсена во Берлин по неколку децении бегство. Таа беше бара ...
ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

Приведен е 46-годишен скопјанец кој се сомничи дека му помогнал на Љупчо Палевски - Палчо да избега во Турција, соопшти Јавното обвинителство. Спор ...
ПАЛЕВСКИ, ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА, ИМА СЕРИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ОД ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ДО ИЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И ПРИСЛУШУВАЊЕ

ПАЛЕВСКИ, ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА, ИМА СЕРИЈА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ОД ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ДО ИЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ И ПРИСЛУШУВАЊЕ

Љупчо Палевски со прекар Палчо, осомничен за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, има низа кр ...
СМЕНЕТ ШЕФОТ НА РОМАНСКАТА ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЈА ОТКАКО ОСУДЕН ГРАДОНАЧАЛНИК ИЗБЕГА ОД ЗЕМЈАТА СО ТУЃ ПАСОШ

СМЕНЕТ ШЕФОТ НА РОМАНСКАТА ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЈА ОТКАКО ОСУДЕН ГРАДОНАЧАЛНИК ИЗБЕГА ОД ЗЕМЈАТА СО ТУЃ ПАСОШ

Романското министерство за внатрешни работи го смени шефот на граничната полиција Виктор Штефан Ивашку откако градоначалникот на Баја Маре, Каталин Ке ...
АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА БЕЛГИЈА МОРАЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО ЊУЈОРК ОТКАКО ИЗБЕГАЛ КОЊ

АВИОН КОЈ ЛЕТАЛ ЗА БЕЛГИЈА МОРАЛ ДА СЕ ВРАТИ ВО ЊУЈОРК ОТКАКО ИЗБЕГАЛ КОЊ

Товарен „боинг 747“ бил принуден да се врати назад откако коњ избегал од својата штала, предизвикувајќи хаос во авионот додека бил на височина од над ...
МАЈКА КУПИЛА ШИШЕ БЕНЗИН И ЗА ДА ГИ ПРИКРИЕ ТРАГИТЕ ГО ЗАПАЛИЛА СТАНОТ ВО КОЈ СИН Ѝ СО НОЖ НАД 45 ПАТИ ИЗБОДЕЛ 36-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

МАЈКА КУПИЛА ШИШЕ БЕНЗИН И ЗА ДА ГИ ПРИКРИЕ ТРАГИТЕ ГО ЗАПАЛИЛА СТАНОТ ВО КОЈ СИН Ѝ СО НОЖ НАД 45 ПАТИ ИЗБОДЕЛ 36-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата ...
ИТАЛИЈАНСКИ МАФИЈАШ ФАТЕН ПО 11 ГОДИНИ БЕГСТВО, ГО СНИМИЛЕ НА КРФ КАКО ЈА СЛАВИ ТИТУЛАТА НА НАПОЛИ

ИТАЛИЈАНСКИ МАФИЈАШ ФАТЕН ПО 11 ГОДИНИ БЕГСТВО, ГО СНИМИЛЕ НА КРФ КАКО ЈА СЛАВИ ТИТУЛАТА НА НАПОЛИ

Еден од најопасните италијански бегалци е фатен во Грција откако неговата локација била откриена преку фотографија на која ја слави шампионсиата титул ...
НЕ СЕ ЗНАЕ СУДБИНАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ ВОЈНИК КОЈ ВЧЕРА ПРЕМИНА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, САД ВЕЛАТ ДЕКА НАМЕРНО ГО НАПРАВИЛ ТОА

НЕ СЕ ЗНАЕ СУДБИНАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ ВОЈНИК КОЈ ВЧЕРА ПРЕМИНА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, САД ВЕЛАТ ДЕКА НАМЕРНО ГО НАПРАВИЛ ТОА

Американската војска се обидува да ја дознае судбината на војникот кој вчера без овластување преминал од Јужна Кореја во Северна Кореја, што се случув ...
1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ