Таг: бегство

1 4 5 655 / 55 НАПИСИ
ПОЛАНСКИ ГО СНИМА „ОБВИНУВАМ“, ШПИОНСКИ ТРИЛЕР СПОРЕД СКАНДАЛОЗНАТА ФРАНЦУСКА СУДСКА АФЕРА ДРАЈФУС

ПОЛАНСКИ ГО СНИМА „ОБВИНУВАМ“, ШПИОНСКИ ТРИЛЕР СПОРЕД СКАНДАЛОЗНАТА ФРАНЦУСКА СУДСКА АФЕРА ДРАЈФУС

Режисерот Роман Полански, кој поголем дел од животот го помина како бегалец и обвинет за силување во САД, ќе снима нов филм насловен „Обвинувам“, изја ...
ГРУЈЕВСКИ ОФИЦИЈАЛНО Е ВО БЕГСТВО, МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

ГРУЈЕВСКИ ОФИЦИЈАЛНО Е ВО БЕГСТВО, МОЖЕ ДА МУ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски е слободен граѓанин во Грција, а според известувањето на МВР е недостапен на органите на ...
ИГОР СПАСОВ, УБИЕЦОТ НА МАРТИН НЕШКОСКИ, ВО САМИЦА ВО ИДРИЗОВО ОТКАКО НОЌЕСКА НАПРАВИЛ ИНЦИДЕНТ

ИГОР СПАСОВ, УБИЕЦОТ НА МАРТИН НЕШКОСКИ, ВО САМИЦА ВО ИДРИЗОВО ОТКАКО НОЌЕСКА НАПРАВИЛ ИНЦИДЕНТ

Осудениот специјалец од МВР Игор Спасов од раните утрински часови е во самица во затворот „Идризово“. Не се знае до кога ќе ја издржува оваа казнена м ...
СИТЕ ТРОЈЦА ПРЕЖИВЕАВМЕ, ОБЈАВЕНО ПИСМО ОД НАВОДЕН БЕГАЛЕЦ ОД ЗАТВОРОТ АЛКАТРАЗ

СИТЕ ТРОЈЦА ПРЕЖИВЕАВМЕ, ОБЈАВЕНО ПИСМО ОД НАВОДЕН БЕГАЛЕЦ ОД ЗАТВОРОТ АЛКАТРАЗ

Мистериозно писмо, наводно напишано од еден од тројцата бегалци од озлогласениот затвор Алкатраз, беше објавено, пет години откако ѝ било пратено на п ...
ИЗБЕГАВМЕ ОД ШПАНИЈА ЗА ДА СПРЕЧИМЕ НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА, ИЗЈАВИ КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ОД БРИСЕЛ

ИЗБЕГАВМЕ ОД ШПАНИЈА ЗА ДА СПРЕЧИМЕ НАСИЛСТВО И ОДМАЗДА, ИЗЈАВИ КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ОД БРИСЕЛ

Сменетиот каталонски претседател Карлес Пуигдемонт изјави од Брисел дека ќе се врати во Шпанија само ако добие јасни гаранции дека ќе биде заштитен, о ...
1 4 5 655 / 55 НАПИСИ