Таг: Бејрут

1 213 / 13 НАПИСИ
ДОСЕГА 25 МРТВИ И 2.500 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ, ЌЕ РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ

ДОСЕГА 25 МРТВИ И 2.500 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ, ЌЕ РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ

Во огромната експлозија на градското пристаниште каде има магацини со експлозиви во либанскиот главен град Бејрут загинаа најмалку 25 луѓе, а над 2.50 ...
НАД 10 МРТВИ И СТОТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ

НАД 10 МРТВИ И СТОТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО БЕЈРУТ

Во огромната експлозија блиску до центарот на либанскиот главен град Бејрут загинаа најмалку 10 луѓе, а стотици се повредени, велат властите. Од експл ...
ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ГО СТРЕСЕ БЕЈРУТ

ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ГО СТРЕСЕ БЕЈРУТ

Огромна експлозија во либанскиот главен град Бејрут предизвика голема штета и повреди многу луѓе, велат властите. Според извештаите, експлозијата се с ...
1 213 / 13 НАПИСИ