Таг: Бени Шаќири

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ПО ТРИ МЕСЕЦИ ПРОРАБОТЕА ПЛАНЕТАРИУМОТ И БИФЕТО ВО МКЦ

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ПРОРАБОТЕА ПЛАНЕТАРИУМОТ И БИФЕТО ВО МКЦ

После три месеци, повторно се во функција програмските содржини во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје, ни рече директорот Арбен Бени Шаќири. ...
ПО ИЗБОРИТЕ ХОНОРАРЦИТЕ ЌЕ БИДАТ ВРАТЕНИ НА РАБОТА ВО МКЦ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БЕНИ ШАЌИРИ

ПО ИЗБОРИТЕ ХОНОРАРЦИТЕ ЌЕ БИДАТ ВРАТЕНИ НА РАБОТА ВО МКЦ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БЕНИ ШАЌИРИ

После изборите и кога ќе биде дозволено според законските прописи, повторно ќе бидат со работен ангажман хонорарно ангажираните лица  од Младинскиот к ...
НЕ ОТПУШТИВ ХОНОРАРЦИ ОД МКЦ, ТУКУ НЕ ИМ ГИ ПРОДОЛЖИВ ДОГОВОРИТЕ ПО ПРЕПОРАКА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА, ВЕЛИ БЕНИ ШАЌИРИ

НЕ ОТПУШТИВ ХОНОРАРЦИ ОД МКЦ, ТУКУ НЕ ИМ ГИ ПРОДОЛЖИВ ДОГОВОРИТЕ ПО ПРЕПОРАКА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА, ВЕЛИ БЕНИ ШАЌИРИ

Не се работи за отпуштање на хонорарно вработени лица, туку неможност за продолжување на договор за хонорарно вработување до крајот на изборниот проце ...
ИЗБРКАНИ ОД РАБОТА 30 ХОНОРАРЦИ ВО МКЦ, ЗАТВОРЕНИ СЕ ПЛАНЕТАРИУМОТ, КАФУЛЕТО И ПРОДАВНИЦАТА „АПОТЕКА“, КИНО МИЛЕНИУМ ЌЕ РАБОТИ ПОЛОВИЧНО

ИЗБРКАНИ ОД РАБОТА 30 ХОНОРАРЦИ ВО МКЦ, ЗАТВОРЕНИ СЕ ПЛАНЕТАРИУМОТ, КАФУЛЕТО И ПРОДАВНИЦАТА „АПОТЕКА“, КИНО МИЛЕНИУМ ЌЕ РАБОТИ ПОЛОВИЧНО

Триесет хонорарци денеска се избркани од Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје, а тоа значи дека во МКЦ повеќе нема да се ангажираат лица за пре ...
БЕНИ ШАЌИРИ И ДОСЕГАШНИОТ ДИРЕКТОР НА МКЦ СЕДАТ ЗАЕДНО ВО ДИРЕКТОРСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ОТИ АЛЕКСОВ НЕ Е РАЗРЕШЕН

БЕНИ ШАЌИРИ И ДОСЕГАШНИОТ ДИРЕКТОР НА МКЦ СЕДАТ ЗАЕДНО ВО ДИРЕКТОРСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ОТИ АЛЕКСОВ НЕ Е РАЗРЕШЕН

Новиот директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) Бени Шаќири и досегашниот директор на институцијата Никола Алексов веќе втор ден седат заедно во ...
БЕНИ ШАЌИРИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА МКЦ

БЕНИ ШАЌИРИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА МКЦ

Музичарот Бени Шаќири е назначен за директор на Младинскиот културен центар (МКЦ), потврди градоначалничката Данела Арсовска за САКАМДАКАЖАМ.МК. Шаќир ...
ЗА ДИРЕКТОР НА МКЦ КОНКУРИРАЛЕ БЕНИ ШАЌИРИ, ВЛАДИМИР СТОЈЧЕСКИ И НИКОЛА МАДИЌ, СОПРУГ НА ЗАМЕНИЧКАТА-МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА

ЗА ДИРЕКТОР НА МКЦ КОНКУРИРАЛЕ БЕНИ ШАЌИРИ, ВЛАДИМИР СТОЈЧЕСКИ И НИКОЛА МАДИЌ, СОПРУГ НА ЗАМЕНИЧКАТА-МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА

Три пријави стигнале на конкурсот кој го објави Младинскиот културен центар (МКЦ) за избор на директор на институцијата. Како што дознава САКАМДАКАЖАМ ...
СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

СО ПРОТЕСТЕН МУЗИЧКИ СОБИР УТРЕ ЌЕ СЕ БРАНИ МКЦ, ОТКАКО АРСОВСКА ГО СМЕНИ ДИРЕКТОРОТ КОЈ ОДБИ ДА ГО ВРАБОТИ БЕНИ ШАЌИРИ

Со протестен музички собир на платото, утре од 12-16 часот ќе се брани Младинскиот културен центар (МКЦ) од одлуката на скопската градоначалничка Дане ...
И БЕНИ ШАЌИРИ ЌЕ ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ ЗА ДОЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА

И БЕНИ ШАЌИРИ ЌЕ ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ ЗА ДОЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА

За дочекот на Новата година на Плоштадот Македонија во Скопје ќе пее и Бени Шаќири заедно со групата „Нон стоп“. Шаќири беше кандидат за градоначалник ...
ПОНИШТЕН КОНКУРСОТ ЗА МКЦ, РУСЕ АРСОВ ОСТАНУВА В. Д. ДИРЕКТОР

ПОНИШТЕН КОНКУРСОТ ЗА МКЦ, РУСЕ АРСОВ ОСТАНУВА В. Д. ДИРЕКТОР

Град Скопје го поништи конкурсот за избор на директор на Младинскиот културен центар (МКЦ). На конкурсот беа пријавени пејачот Бени Шаќири и сегашниот ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ