Таг: Берлин

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Камион се втурна меѓу тезгите на божиќен пазар во Берлин, при што еден загина, неколкумина се повредени, соопшти полицијата. Видеоснимките од место ...
КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ИМА ПОВРЕДЕНИ

КАМИОН СЕ ВТУРНА ВО БОЖИКЕН ПАЗАР ВО БЕРЛИН, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Камион се втурна во божиќен пазар во Берлин, неколкумина се повредени, според првите извештаи во медиумите. Видеоснимките од местото покажуваат пре ...
ГЛАСАЧИТЕ ВО БЕРЛИН Ѝ НАНЕСОА УШТЕ ЕДЕН УДАР НА МЕРКЕЛ

ГЛАСАЧИТЕ ВО БЕРЛИН Ѝ НАНЕСОА УШТЕ ЕДЕН УДАР НА МЕРКЕЛ

Партијата на германската канцеларка Ангела Меркел претрпе уште еден пораз на покраинските избори, откако нејзината Христијанско Демократска Унија (ЦДУ ...
ПОЧИНА РЕЖИСЕРСКАТА БИЛЈАНА ГАРВАНЛИЕВА

ПОЧИНА РЕЖИСЕРСКАТА БИЛЈАНА ГАРВАНЛИЕВА

Наградуваната македонска режисерка на документарци Билјана Гарванлиева, почина денеска во Берлин, каде што живееше и работеше. Имаше 43 години. Вес ...
СИРИСКА БЕГАЛКА ЌЕ ПЛИВА ВО РИО ОТКАКО ПЛИВАШЕ ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ

СИРИСКА БЕГАЛКА ЌЕ ПЛИВА ВО РИО ОТКАКО ПЛИВАШЕ ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ

Минатата година, Сиријката Јусра Мардини мораше да плива за својот живот, откако се најде на претоварен чамец во Егејското море во обид да стигне до Е ...
ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКА ОФАНЗИВА – ХАЈНДЛ ВО СКОПЈЕ, БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН ЌЕ ЈА ОПРАВААТ МАКЕДОНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН: СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Германија го вклучи алармот за политичката криза во Македонија. Додека специјалниот пратеник на Министе ...
ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

ГЕРМАНИЈА ГО ИЗГУБИ ТРПЕНИЕТО И СО ГРУЕВСКИ И СО ХАН

СПЕЦИЈАЛНО ЗА СДК.МК ОД БЕРЛИН - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Уште еден Јоханес, овој пат Германецот Хајндл, паралелно со Австриецот и актуелниот европс ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ