Таг: беснило

ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО, ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ БЕСНИЛО ГО ПРАТИЛЕ ВО СКОПЈЕ

ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО, ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ БЕСНИЛО ГО ПРАТИЛЕ ВО СКОПЈЕ

Вчера, 5-годишно дете било нападнато и искасано од куче скитник, додека си играло пред влезната врата од семејната куќа во Мала Речица. Во тој момент ...
СЕ ПОТРОШИ СЕРУМОТ ПРОТИВ БЕСНИЛО ВО БОЛНИЦИТЕ ОТИ ИМА МНОГУМИНА КАСНАТИ ОД КУЧЕ

СЕ ПОТРОШИ СЕРУМОТ ПРОТИВ БЕСНИЛО ВО БОЛНИЦИТЕ ОТИ ИМА МНОГУМИНА КАСНАТИ ОД КУЧЕ

Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум прот ...
156 КАСНАТИ ОД КУЧЕ ЗАВРШИЛЕ НА ИНФЕКТИВНA ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ГОДИНАВА, ЛАНИ РЕЧИСИ ИЛЈАДА

156 КАСНАТИ ОД КУЧЕ ЗАВРШИЛЕ НА ИНФЕКТИВНA ЗА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ГОДИНАВА, ЛАНИ РЕЧИСИ ИЛЈАДА

На Клиниката за инфективни болести во Скопје годинава заклучно со 15 март прeгледани се 156 пациенти кои биле каснати од куче, а на 34 од нив поради с ...
3 / 3 НАПИСИ