Таг: Бијонсе

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

Познатите личности и обожавателите ѝ оддадоа почит на Тина Тарнер, 83-годишната соул легенда која почина вчера. Бијонсе ја нарече „олицетворение на ст ...
БОГАТСТВОТО НА ДВОЈКАТА ЏЕЈ ЗИ И БИЈОНСЕ ИЗНЕСУВА 1 МИЛЈАРДА ДОЛАРИ

БОГАТСТВОТО НА ДВОЈКАТА ЏЕЈ ЗИ И БИЈОНСЕ ИЗНЕСУВА 1 МИЛЈАРДА ДОЛАРИ

Вкупното богатство на музичките звезди Џеј Зи и Бијонсе достигнува вредност од 1 милијарда долари, објави списанието Форбс. Познато по своите лис ...
АДЕЛ ЈА СКРШИ ГРЕМИ НАГРАДАТА И ПОЛА Ѝ ДАДЕ НА БИЈОНСЕ

АДЕЛ ЈА СКРШИ ГРЕМИ НАГРАДАТА И ПОЛА Ѝ ДАДЕ НА БИЈОНСЕ

Адел ги освои наградите Греми во сите пет категории во кои беше номинирана, меѓу кои и најдобар албум, плоча и песна на годината. Британската ѕвезда ј ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

Џорџ и Амал Клуни очекуваат близнаци кои треба да се родат во јуни, изјави Џули Чен, водителка на шоуто „Ток“ на Си-Би-Ес. Џорџ Клуни ѝ кажал на Чен н ...
САКАШЕ ДА ЈА ИЗНЕНАДИ СОПРУГАТА ЗА РОДЕНДЕН СО КАРТИ ЗА БИЈОНСЕ, ЗАБОРАВИ ДЕКА ИМА НАТПРЕВАР ВО ФРАНЦИЈА

САКАШЕ ДА ЈА ИЗНЕНАДИ СОПРУГАТА ЗА РОДЕНДЕН СО КАРТИ ЗА БИЈОНСЕ, ЗАБОРАВИ ДЕКА ИМА НАТПРЕВАР ВО ФРАНЦИЈА

Велшкиот фудбалер Нил Тејлор купи карти за концертот на Бијонсе за да ја изненади сопругата Џина-Леа за нејзиниот роденден, но потоа се сети дека треб ...
5 / 5 НАПИСИ