ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

a:1:{s:9:"td_source";s:14:"САД,(АП)

  ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

  Џорџ и Амал Клуни очекуваат близнаци кои треба да се родат во јуни, изјави Џули Чен, водителка на шоуто „Ток“ на Си-Би-Ес. Џорџ Клуни ѝ кажал на Чен на крајот на јануари дека сопругата, адвокатка за човекови права, е бремена, рече таа.

  Веста на Клуни следи откако Бијонсе и Џеј Зи минатата недела објавија дека очекуваат близнаци.

  Публицистот на Клуни не беше достапен за коментар. Близнаците ќе бидат првите деца за двојката Клуни, која се венча во 2014.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира