Таг: Крим

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА НАПАД НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО РУСКИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА УКРАИНА, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА ОДБИЛА НАПАД НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА

Најмалку три лица загинаа откако Русија со дронови нападна повеќе украински градови ноќеска. Во градот Ржишив на периферијата на Киев се погодени две ...
НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ, УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА СЕ УНИШТЕНИ РУСКИ ПРОЕКТИЛИ

Експлозија во северниот дел на анектираниот полуостров Крим уништи руски проектили кои биле превезувани со воз, објави украинското министерство за одб ...
ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

ПУТИН НЕНАДЕЈНО ДОЈДЕ ВО МАРИУПОЛ КОЈ РУСИЈА ГО РАЗУРНА И УБИ 20.000 ЖИТЕЛИ

Рускиот претседателот Владимир Путин дојде во ненадејна посета на Мариупол, украинскиот пристанишен град што руските сили го зазедоа откако речиси цел ...
ПУТИН ПРОШЕТА НИЗ КРИМ, ДЕН ОТКАКО МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА

ПУТИН ПРОШЕТА НИЗ КРИМ, ДЕН ОТКАКО МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата на полуостровот на Црното Море од Украина. ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера и денеска учествува на Првиот парламентарен самит на Меѓународната платформа за Крим што се одржува во ...
ОВА Е САМО ПОЧЕТОК, КАЖА СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНСКИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ

ОВА Е САМО ПОЧЕТОК, КАЖА СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНСКИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михајло Подолјак, објави порака на социјалните мрежи по експлозијата на Кримскиот мост, наре ...
КЛУЧНИОТ МОСТ МЕЃУ КРИМ И РУСИЈА СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ПО ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА

КЛУЧНИОТ МОСТ МЕЃУ КРИМ И РУСИЈА СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ПО ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА

Мостот Керч од Русија до Крим е сериозно оштетен од голема експлозија на делот за железнички сообраќај. Според видеата и фотографиите од социјалните м ...
КРИМ МОРА ДА Ѝ БИДЕ ВРАТЕН НА УКРАИНА, ВЕЛИ ЕРДОГАН

КРИМ МОРА ДА Ѝ БИДЕ ВРАТЕН НА УКРАИНА, ВЕЛИ ЕРДОГАН

Турција го поддржува територијалниот интегритет на Украина и ја отфрла нелегалната анексија на Крим, кажа турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган. ...
РУСИЈА СОБОРИ УКРАИНСКИ ДРОНОВИ НА КРИМ, ВОЈНАТА СЕ РАЗГОРУВА

РУСИЈА СОБОРИ УКРАИНСКИ ДРОНОВИ НА КРИМ, ВОЈНАТА СЕ РАЗГОРУВА

Руските власти објавија дека денеска собориле украински беспилотни летала на Крим, додека украинските власти рекоа дека руските сили продолжуваат со н ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА УКРАИНА НАПАЃА СО ДРОНОВИ НА КРИМ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА УКРАИНА НАПАЃА СО ДРОНОВИ НА КРИМ

Повеќе напади со беспилотни летала против руски цели се пријавени на Крим и другите окупирани делови на Украина. Руските медиуми соопштија дека вчера ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ