Таг: Крим

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ПОДГОТВЕН СУМ ДА РАЗГОВАРАМ СО ПУТИН ЗА КРИМ И ДОНБАС, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

ПОДГОТВЕН СУМ ДА РАЗГОВАРАМ СО ПУТИН ЗА КРИМ И ДОНБАС, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Володимир Зеленски изјави дека би било невозможно да се преговара за крај на војната во Украина без да се сретне со Владимир Путин. Тој призна дека на ...
ВАКВО ЕДИНСТВО НЕ СМЕ ИМАЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ, КАЖА ПУТИН НА ОСУМГОДИШНИНАТА ОД АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

ВАКВО ЕДИНСТВО НЕ СМЕ ИМАЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ, КАЖА ПУТИН НА ОСУМГОДИШНИНАТА ОД АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

Русија ја одбележа осумгодишнината од анексијата на Крим на стадионот „Лужники“ во Москва, а како специјален гостин се појави Владимир Путин. Официјал ...
КРИМ Е УКРАИНСКИ, А НЕ РУСКИ, МУ ОДГОВОРИЈА АМЕРИКАНЦИТЕ НА РАДЕВ

КРИМ Е УКРАИНСКИ, А НЕ РУСКИ, МУ ОДГОВОРИЈА АМЕРИКАНЦИТЕ НА РАДЕВ

Амбасадата на САД во Софија му порача на бугарскиот претседател Румен Радев дека Крим е украински, а не руски, како што кажа тој во ТВ-дебатата во пет ...
РАДЕВ ПРЕДИЗВИКА ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ СО УКРАИНА ОТКАКО КАЖА ДЕКА КРИМ Е РУСКИ

РАДЕВ ПРЕДИЗВИКА ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ СО УКРАИНА ОТКАКО КАЖА ДЕКА КРИМ Е РУСКИ

Украина го повика бугарскиот амбасадор во министерството за надворешни работи откако претседателот Румен Радев изјави дека полуостровот Крим е дел од ...
УКРАИНА ЈА РАЗЛУТИ РУСИЈА ОТКАКО ГО СТАВИ КРИМ НА ДРЕСОВИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

УКРАИНА ЈА РАЗЛУТИ РУСИЈА ОТКАКО ГО СТАВИ КРИМ НА ДРЕСОВИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Новиот дрес на украинската фудбалска репрезентација за Европското првенство предизвика гнев во Русија бидејќи содржи мапа во која е вклучен и анектира ...
УКРАИНСКИ ПРАТЕНИК КОЈ ПИШУВАШЕ БЛОГ ЗА КОНФЛИКТОТ ВО УКРАИНА ПРОНАЈДЕН ЗАСТРЕЛАН ВО СВОЈОТ ДОМ

УКРАИНСКИ ПРАТЕНИК КОЈ ПИШУВАШЕ БЛОГ ЗА КОНФЛИКТОТ ВО УКРАИНА ПРОНАЈДЕН ЗАСТРЕЛАН ВО СВОЈОТ ДОМ

Угледниот украински пратеник и воен аналитичар Дмитро Тимчук е пронајден мртов во својот дом во Киев. Министерот за внатрешни работи изјави дека Тимчу ...
УКРАИНА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, ОТКАКО РУСИЈА ЗАПЛЕНИ ТРИ НЕЈЗИНИ БРОДОВИ

УКРАИНА ПРОГЛАСИ ВОЕНА СОСТОЈБА, ОТКАКО РУСИЈА ЗАПЛЕНИ ТРИ НЕЈЗИНИ БРОДОВИ

Украина прогласи воена состојба, откако Русија вчера заплени три нејзини бродови, кога тие се обидоа да излезат на Азовско Море. Притоа е приведен и 2 ...
УКРАИНА ЈА СТАВИ ВОЈСКАТА ВО БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Ѝ ЗАПЛЕНИ ТРИ БРОДОВИ

УКРАИНА ЈА СТАВИ ВОЈСКАТА ВО БОРБЕНА ГОТОВНОСТ ОТКАКО РУСИЈА Ѝ ЗАПЛЕНИ ТРИ БРОДОВИ

Украина ја стави својата војска во состојба на борбена готовност откако Русија вчера отвори оган и заплени три украински бродови покрај брегот на анек ...
РУСИЈА ЗАПЛЕНИ ТРИ УКРАИНСКИ БРОДОВИ КАЈ КРИМ, УКРАИНА НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ ВОЕНА СОСТОЈБА

РУСИЈА ЗАПЛЕНИ ТРИ УКРАИНСКИ БРОДОВИ КАЈ КРИМ, УКРАИНА НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ ВОЕНА СОСТОЈБА

Русија заплени три украински бродови покрај брегот на полуостровот Крим, што предизвика нова ескалација на тензиите помеѓу двете земји. Украина соо ...
УЧЕНИК ГО ИЗВЕЛ НАПАДОТ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ПА СЕ САМОУБИЛ, НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ

УЧЕНИК ГО ИЗВЕЛ НАПАДОТ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ПА СЕ САМОУБИЛ, НАЈМАЛКУ 18 МРТВИ

Најмалку 18 луѓе се убиени, а десетици се повредени во нападот што се случи во едно техничко средно училиште на Крим, полуостровот што Русија го анект ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ