Таг: Крим

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО УЧИЛИШТЕ НА КРИМ, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД

Најмалку десет луѓе загинаа во експлозијата во едно техничко училиште на полуостровот Крим, анектиран од Русија и властите велат дека најверојатно ста ...
РУСИЈА И ХОЛАНДИЈА СЕ СКАРАА ЗА КРИМСКОТО ЗЛАТО

РУСИЈА И ХОЛАНДИЈА СЕ СКАРАА ЗА КРИМСКОТО ЗЛАТО

Русија се закани дека ќе ги прекине музејските размени со Холандија , ако ја потврди одлуката да ѝ даде на Украина антички златни артефакти, чија што ...
РУСКАТА ПЕЈАЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ПЕЕ ПРЕКУ САТЕЛИТ ОТИ УКРАИНА Ѝ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ

РУСКАТА ПЕЈАЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ПЕЕ ПРЕКУ САТЕЛИТ ОТИ УКРАИНА Ѝ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ

Јулија Самоилова, пејачката која е претставник  на Русија на годишнешната Евровизија во Киев, ќе настапува преку сателит, по забраната за влез во Укра ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЛИЗНАЦИ ВО ЈУНИ

Џорџ и Амал Клуни очекуваат близнаци кои треба да се родат во јуни, изјави Џули Чен, водителка на шоуто „Ток“ на Си-Би-Ес. Џорџ Клуни ѝ кажал на Чен н ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ