Таг: Крим

1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА УКРАИНА НАПАЃА СО ДРОНОВИ НА КРИМ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА УКРАИНА НАПАЃА СО ДРОНОВИ НА КРИМ

Повеќе напади со беспилотни летала против руски цели се пријавени на Крим и другите окупирани делови на Украина. Руските медиуми соопштија дека вчера ...
РУСИЈА ГО СМЕНИ ЗАПОВЕДНИКОТ НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА ПО ПОСЛЕДНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ

РУСИЈА ГО СМЕНИ ЗАПОВЕДНИКОТ НА ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА ПО ПОСЛЕДНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ

Руската црноморска флота стационирана на Крим доби нов заповедник, објавија државните медиуми, откако руските воени бази на анектираниот полуостров бе ...
ВО НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ УНИШТЕНО СКЛАДИШТЕ НА МУНИЦИЈА

ВО НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ УНИШТЕНО СКЛАДИШТЕ НА МУНИЦИЈА

Серија експлозии погоди воена база на окупираниот полуостров Крим. Руски функционери велат дека експлозиите се предизвикани од пожар во складиште на о ...
НОВИ САТЕЛИТСКИ СНИМКИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ Е МНОГУ ОШТЕТЕНА ПО ЕКСПЛОЗИИТЕ

НОВИ САТЕЛИТСКИ СНИМКИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ Е МНОГУ ОШТЕТЕНА ПО ЕКСПЛОЗИИТЕ

Сателитските снимки покажуваат големи штети и уништени руски борбени авиони во воздушната база на Крим, во која завчера биле забележани повеќе од десе ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ НА КРИМ БИЛЕ УНИШТЕНИ ДЕВЕТ РУСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ НА КРИМ БИЛЕ УНИШТЕНИ ДЕВЕТ РУСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ

Украинските воздушни сили кажаа дека девет руски борбени авиони биле уништени во вчерашните експлозии на анектираниот полуостров Крим. Русија негира д ...
ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОРА ДА ЗАВРШИ СО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА КРИМ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ

ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОРА ДА ЗАВРШИ СО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА КРИМ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ПО ВЧЕРАШНИТЕ ЕКСПЛОЗИИ

Војната во Украина почна со Крим и мора да заврши со негово ослободување, изјави Володимир Зеленски откако десетина силни експлозии погодија руска воз ...
ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

Големи експлозии се регистрирани во воена база на Крим, украинскиот полуостров анектиран од Русија во 2014. Олег Кручков, советник на прорускиот регио ...
АЗОВСКОТО МОРЕ Е ЗАСЕКОГАШ ИЗГУБЕНО ЗА УКРАИНА, ВЕЛАТ РУСКИТЕ ВЛАСТИ

АЗОВСКОТО МОРЕ Е ЗАСЕКОГАШ ИЗГУБЕНО ЗА УКРАИНА, ВЕЛАТ РУСКИТЕ ВЛАСТИ

Вицепремиерот во владата на Крим, Георги Мурадов, изјави дека Азовското Море е засекогаш изгубено за Украина. „Пристаништата во регионите Запорожје ...
РУСИЈА ПЛАНИРА ДА ГО АНЕКТИРА УКРАИНСКИОТ РЕГИОН ХЕРСОН И БЕЗ РЕФЕРЕНДУМ

РУСИЈА ПЛАНИРА ДА ГО АНЕКТИРА УКРАИНСКИОТ РЕГИОН ХЕРСОН И БЕЗ РЕФЕРЕНДУМ

Локалните функционери поставени од Москва во градот Херсон на југот на Украина велат дека имаат намера да побараат од рускиот претседател Владимир Пут ...
РУСИЈА ВЕРБАЛНО ГИ ПРИФАТИ СИТЕ НАШИ ПРЕДЛОЗИ, ОСВЕН ЗА КРИМ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА УКРАИНСКИОТ ПРЕГОВАРАЧКИ ТИМ

РУСИЈА ВЕРБАЛНО ГИ ПРИФАТИ СИТЕ НАШИ ПРЕДЛОЗИ, ОСВЕН ЗА КРИМ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА УКРАИНСКИОТ ПРЕГОВАРАЧКИ ТИМ

Шефот на украинскиот преговарачки тим Давид Аракамија вели дека Русија вербално се согласила на клучните украински предлози. Аракамија за украинскиот ...
1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ