Таг: Биљал Касами

1 2 3 7 10 / 64 НАПИСИ
ПОВТОРНО ВО ТЕТОВО СЕ ВЕЕШЕ ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА ДОДЕКА БИЛАЛ КАСАМИ ПУШТАШЕ ВО УПОТРЕБА АСФАЛТИРАНА УЛИЦА

ПОВТОРНО ВО ТЕТОВО СЕ ВЕЕШЕ ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА ДОДЕКА БИЛАЛ КАСАМИ ПУШТАШЕ ВО УПОТРЕБА АСФАЛТИРАНА УЛИЦА

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами денеска пушташе во употреба асфалтирана улица, а на свеченоста повторно беше истакнато знаме со карта н ...
КАСАМИ, ГАШИ И МЕЏИТИ ПОБАРАА УТРЕ СОБРАНИЕТО ДА РАСПРАВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ВО УСТАВОТ

КАСАМИ, ГАШИ И МЕЏИТИ ПОБАРАА УТРЕ СОБРАНИЕТО ДА РАСПРАВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ВО УСТАВОТ

Претседателите на Алтернатива, Движењето Беса, и Демократското движење, Африм Гаши, Билал Касами и Изет Меџити побараа утре заедно со уставните измени ...
ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА КОНЦЕРТОТ ЗА КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР КУРТИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО, ТОЈ ПОБАРА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД СРБИЈА

ЗНАМЕ СО КАРТА НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА НА КОНЦЕРТОТ ЗА КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР КУРТИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ТЕТОВО, ТОЈ ПОБАРА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД СРБИЈА

Меѓу големиот број знамиња на Република Албанија, за време на концертот организиран по повод посетата на косовскиот премиер Албин Курти на плоштадот в ...
КАСАМИ ПРЕДЛАГА ДА СЕ ИЗГРАДАТ ТЕРАСИ НАД КОРИТОТО НА ПЕНА, ТЕТОВЦИ ВЕЛАТ ПРВО НЕКА СЕ ИСЧИСТИ ЃУБРЕТО ОД РЕКАТА

КАСАМИ ПРЕДЛАГА ДА СЕ ИЗГРАДАТ ТЕРАСИ НАД КОРИТОТО НА ПЕНА, ТЕТОВЦИ ВЕЛАТ ПРВО НЕКА СЕ ИСЧИСТИ ЃУБРЕТО ОД РЕКАТА

Општина Тетово планира да ја разубави реката Пена, така што на нејзиното корито  да се изградат платформи за да можат угостителите во летниот период д ...
БЕСА Е ПРОТИВ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ КОИ ГИ ВОДАТ ОСМАНИ И ГРУБИ, РЕЧЕ КАСАМИ

БЕСА Е ПРОТИВ ЕВРОИНТЕГРАЦИИ КОИ ГИ ВОДАТ ОСМАНИ И ГРУБИ, РЕЧЕ КАСАМИ

Откако на 25 декември лидерот на движењето Беса Билал Касами побара предвремени избори како услов за уставните измени, министерот за надворешни работи ...
И КАСАМИ ЛИ СТАНА ЗАЛОЖНИК НА ЛЕВИЦА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ОТКАКО БЕСА ПОБАРА ПРЕДВРЕМНИ ИЗБОРИ ЗА ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

И КАСАМИ ЛИ СТАНА ЗАЛОЖНИК НА ЛЕВИЦА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ОТКАКО БЕСА ПОБАРА ПРЕДВРЕМНИ ИЗБОРИ ЗА ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека единствено партијата Левица е против зачленувањето на Македонија во ЕУ, додавајќи дека не сака да верува дека Б ...
НАМЕСТО УКРАСУВАЊЕ, КАСАМИ ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ ЌЕ ДОЗВОЛИ УЛИЧНИТЕ СВЕТИЛКИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ТЕТОВО ДА СВЕТАТ И ПОСЛЕ ПОЛНОЌ

НАМЕСТО УКРАСУВАЊЕ, КАСАМИ ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ ЌЕ ДОЗВОЛИ УЛИЧНИТЕ СВЕТИЛКИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ТЕТОВО ДА СВЕТАТ И ПОСЛЕ ПОЛНОЌ

Тетово и оваа година ќе остане без новогодишно украсување на градот. Овој пат причината е потребата од заштеда на електрична енергија. Според одлуката ...
ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОСТИГНАТОТО ЗА ЕДНА ГОДИНА НА ВЛАСТ ВО ТЕТОВО, НО ИМАМЕ МНОГУ ОПСТРУКЦИИ, ВЕЛИ КАСАМИ

ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОСТИГНАТОТО ЗА ЕДНА ГОДИНА НА ВЛАСТ ВО ТЕТОВО, НО ИМАМЕ МНОГУ ОПСТРУКЦИИ, ВЕЛИ КАСАМИ

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, даде отчет за сработеното за една година на власт. Вели дека е задоволен од постигнатото со оглед на тоа во к ...
ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ЗА ЕДНА ГОДИНА Е НАМАЛЕН ЗА МИЛИОН ЕВРА, РЕЧЕ КАСАМИ

ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ЗА ЕДНА ГОДИНА Е НАМАЛЕН ЗА МИЛИОН ЕВРА, РЕЧЕ КАСАМИ

Набрзо откако стана градоначалник на Тетово, Билал Касами соопшти, а тоа беше истакнато и на билборди, дека претходната власт на Теута Арифи го задолж ...
ВО ТЕТОВО СЕ НОСАТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, СЕ ПОЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ВО ТЕТОВО СЕ НОСАТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, СЕ ПОЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Проблемот со кучињата скитници во Тетово никако да се реши. Иако Општината ангажира фирма која треба да ги заловува кучињата скитници, нивниот број на ...
1 2 3 7 10 / 64 НАПИСИ