Таг: Биљал Касами

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
ОПШТИНА ТЕТОВО ОБЈАВИ ЛИСТА СО 78 ХОНОРАРЦИ КОИ ГИ АНГАЖИРАЛА ВО ИЗМИНАТИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ

ОПШТИНА ТЕТОВО ОБЈАВИ ЛИСТА СО 78 ХОНОРАРЦИ КОИ ГИ АНГАЖИРАЛА ВО ИЗМИНАТИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ

Откако стана градоначалник на Тетово, Билал Касами најави поголема транспарентност во работењето и дека на секои три месеци ќе ги објавува имињата на ...
ТЕТОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАСАМИ НАЈАВИ ДЕКА СО КАМЕРИ ЌЕ СЕ СЛЕДИ КОЈ ФРЛА ЃУБРЕ НАДВОР ОД КОНТЕЈНЕРИ

ТЕТОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАСАМИ НАЈАВИ ДЕКА СО КАМЕРИ ЌЕ СЕ СЛЕДИ КОЈ ФРЛА ЃУБРЕ НАДВОР ОД КОНТЕЈНЕРИ

На првиот ден на пролетта и по повод Светскиот ден на планетата Земја, тетовскиот градоначалник Билал Касами почна акција за чистење на градот. Заедно ...
ЌЕ СЕ ПРАВИ НОВ ПЛАН ЗА ПРОСТОРОТ КАЈ „ШИК ЈЕЛАК“, ЌЕ ИМА ПОМАЛКУ ОД 30 ЗГРАДИ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ЌЕ СЕ ПРАВИ НОВ ПЛАН ЗА ПРОСТОРОТ КАЈ „ШИК ЈЕЛАК“, ЌЕ ИМА ПОМАЛКУ ОД 30 ЗГРАДИ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Изминатиов период во Тетово се одржаа две јавни дебати поврзани со идното урбанистичко уредување на градот. На првата, организирана од страна на Општи ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА ДОЛГ ОД НАД СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА СО ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА ДОЛГ ОД НАД СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА СО ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, даде отчет за сработеното во првите 100 дена на функцијата. Рече дека е горд што успеал, заедно со сите врабо ...
ОСУМ ЛИЦА РАБОТЕЛЕ ВО КАБИНЕТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАСАМИ ЗА МЕСЕЧЕН ХОНОРАР ОД 10 ДЕНАРИ

ОСУМ ЛИЦА РАБОТЕЛЕ ВО КАБИНЕТОТ НА ТЕТОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАСАМИ ЗА МЕСЕЧЕН ХОНОРАР ОД 10 ДЕНАРИ

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, неодамна го објави списокот на 544 лица со кои неговата претходничка Теута Арифи склучила 811 договори за дел ...
БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

Владата ја покачи платата на работниците. Сега треба и на неработниците. ...
ЛАНИ 244 ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО НИШТО НЕ РАБОТЕЛЕ, ЌЕ МОРА ДА ГИ ВРАТАТ ПЛАТИТЕ

ЛАНИ 244 ВРАБОТЕНИ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО НИШТО НЕ РАБОТЕЛЕ, ЌЕ МОРА ДА ГИ ВРАТАТ ПЛАТИТЕ

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами веднаш по преземањето на функцијата најави дека ќе ги преиспита сите договори за дело кои ги направила ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами е позитивен на ковид-19 објави тој објави по тестирањето на својата официјална фејсбук страна.  Касами ...
НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

НОВА ЖИЧАРНИЦА НЕМА ДА ЈА СПАСИ ПОПОВА ШАПКА АКО НЕМА УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

Каква е иднината на Попова Шапка, во кој правец треба да се развива и што треба да биде приоритет, беше темата на јавната трибина на која дискутираа п ...
ЗАПАЛЕНИ 4 КОНТЕЈНЕРИ СО ЃУБРЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ТЕТОВО, КАСАМИ БАРА МВР ДА ГИ ОТКРИЕ СТОРИТЕЛИТЕ

ЗАПАЛЕНИ 4 КОНТЕЈНЕРИ СО ЃУБРЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА ТЕТОВО, КАСАМИ БАРА МВР ДА ГИ ОТКРИЕ СТОРИТЕЛИТЕ

Голем пожар изби синоќа во строгиот центар на Тетово, кога биле запалени 4 контејнери со смет. Пожарот бил забележан околу 23 часот кај контејнерите п ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ