Таг: Биљал Касами

1 217 / 17 НАПИСИ
СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ И СО ПОНЕКОЈ ИСТРЕЛ ПРОСЛАВЕНА ПОБЕДАТА НА ТЕУТА АРИФИ

СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ И СО ПОНЕКОЈ ИСТРЕЛ ПРОСЛАВЕНА ПОБЕДАТА НА ТЕУТА АРИФИ

На градскиот плоштад во Тетово стотина приврзаници на ДУИ ја прославија победата на Теута Арифи за градоначалничка на Тетово. На плоштадот ечеа зурли ...
КАСАМИ, ТАРАВАРИ И БЕЈТА НЕ ДОЈДОА ДА ПОТПИШАТ ЗАЛОЖБА ПРОТИВ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО

КАСАМИ, ТАРАВАРИ И БЕЈТА НЕ ДОЈДОА ДА ПОТПИШАТ ЗАЛОЖБА ПРОТИВ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО

Бројката од 1.200 пријавени случаи на семејно насилство врз жените во минатата година и потребата од отварање шелтер центри во секоја општина за жртви ...
ТЕТОВСКАТА КАСАРНА ГИ СКАРА ЕКОЛОГИСТИТЕ И БЕСА

ТЕТОВСКАТА КАСАРНА ГИ СКАРА ЕКОЛОГИСТИТЕ И БЕСА

Тетовските екологисти од движењето „Еко Герила“ остро регираат на објавениот рекламен спот на кандидатот за градоначалник на Движењето Беса Биљал Каса ...
ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

Лидерот на Движењето Беса Биљал Касами денеска поднесе оставка како пратеник во Собранието и кажа дека го направил тоа за да стане градоначалник на Оп ...
БЕСА НЕМА ДА ГЛАСА ЗА НОВАТА ВЛАДА ПОРАДИ СОСТАВОТ НА ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ

БЕСА НЕМА ДА ГЛАСА ЗА НОВАТА ВЛАДА ПОРАДИ СОСТАВОТ НА ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ

Беса нема да гласа за новата влада предложена од мандатарот Зоран Заев, поради, како што велат од партијата, составот на владиниот кабинет. „Движењет ...
ХАШИМ ТАЧИ ГИ СОБРА ЛИДЕРИТЕ НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПРИШТИНА

ХАШИМ ТАЧИ ГИ СОБРА ЛИДЕРИТЕ НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПРИШТИНА

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска во Приштина се сретна со лидерите на албанските партии во Македонија да им честита за одржувањето на слободн ...
САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА ...
1 217 / 17 НАПИСИ