Таг: блокада на Собрание

ПРАЗНО ГРНЕ

ПРАЗНО ГРНЕ

Со што да ја уценуваме власта ние од приватните фирми ако не ни се покачат платите. ...
БЛОКИРАНИ УМОВИ

БЛОКИРАНИ УМОВИ

Како запнал Мицкоски за предвремени избори, чиниш Груевски веќе купил карта за враќање од азилот во Будимпешта. ...
КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ПРЕМИЕРСКАТА ФУНКЦИЈА ОД ЗАЕВ

КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ПРЕМИЕРСКАТА ФУНКЦИЈА ОД ЗАЕВ

Новиот премиер Димитар Ковачевски ја презеде премиерската функција од Зоран Заев откако вчера Собранието со 62 гласа „за“ ја избра новата Влада. Ковач ...
ДА ОЛАДИМЕ

ДА ОЛАДИМЕ

Ќе чекаме да се појави некој бугарски Ципрас ...
4 / 4 НАПИСИ