Таг: блокада

1 9 10 11105 / 105 НАПИСИ
ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Денеска во 12 часот демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам ќе го блокираат сообраќајот во Скопје. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центаро ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ РАДИКАЛИЗИРА, БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ РАДИКАЛИЗИРА, БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА

По повлекувањето на аболицијата за сите 56 лица кои претседателот Иванов ги помилува на 12 април, Шарената револуција вечерва побара оставка на актуел ...
ШАРЕНИТЕ СО ВРЗАНИ ТОЧАЦИ БЛОКИРАА МОСТ НА ВЛЕЗОТ НА БИТОЛА

ШАРЕНИТЕ СО ВРЗАНИ ТОЧАЦИ БЛОКИРАА МОСТ НА ВЛЕЗОТ НА БИТОЛА

Демонстрантите на Шарената револуција кои протестираат за оставка на градоначалникот Владимир Талески денес со точаци го блокираа влезот на Битола од ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА БЛОКИРА КРСТОСНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА БЛОКИРА КРСТОСНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ

Центарот на Скопје е блокиран за сообраќај оти на неколку клучни места има протести. Блокирани се раскрсниците кај Бит Пазар, кај Црвен крст и кај ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Граѓани кои протестираат со #Шарена револуција и #Протестирам денеска во 12 часот ќе блокираат неколку раскрсници во Скопје. „Ова е блокада за правда ...
1 9 10 11105 / 105 НАПИСИ