Таг: блокада

1 7 8 990 / 90 НАПИСИ
ТЕТОВЦИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА

ТЕТОВЦИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА

Дел од граѓаните од стариот дел на Тетово го блокираа патот кој води кон селата од шарпланинскиот масив. Блокадата кај населбата Колтук траеше половин ...
СТУДЕНТСКАТА БЛОКАДА ЗАВРШИ, ЧЕТВОРИЦА ПЛЕНУМЦИ ВЛЕГОА НА СЕДНИЦАТА

СТУДЕНТСКАТА БЛОКАДА ЗАВРШИ, ЧЕТВОРИЦА ПЛЕНУМЦИ ВЛЕГОА НА СЕДНИЦАТА

Студентите од пленумот издејствуваа присуство на четворица нивни претставници, како и присуство на медиуми на седницата на Сенатот на УКИМ која е во т ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОДБРОЈУВА: ЧЕТВОРКА НА БАРОКОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА ПЕЛА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОДБРОЈУВА: ЧЕТВОРКА НА БАРОКОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА ПЕЛА

Шарената револуција и денес продолжи со одбројување. На платно напиша „Уставен за СЈО“ и голема четворка за да потсети дека остануваат четири дена до ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

Само за владиката Петар не важеше блокадата на Шарената револуција во Битола. Тој на пладне со возило „ауди“ ја проби блокадата со точаци поставена на ...
БЛОКАДА НА РАСКРСНИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

БЛОКАДА НА РАСКРСНИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

Демонстрантите на Шарена револуција денеска на пладне го блокираа сообраќајот во Скопје на три раскрсници во центарот на градот. Блокирани се раскрсни ...
ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Денеска во 12 часот демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам ќе го блокираат сообраќајот во Скопје. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центаро ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ РАДИКАЛИЗИРА, БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ РАДИКАЛИЗИРА, БАРА ОСТАВКА НА ВЛАДАТА

По повлекувањето на аболицијата за сите 56 лица кои претседателот Иванов ги помилува на 12 април, Шарената револуција вечерва побара оставка на актуел ...
ШАРЕНИТЕ СО ВРЗАНИ ТОЧАЦИ БЛОКИРАА МОСТ НА ВЛЕЗОТ НА БИТОЛА

ШАРЕНИТЕ СО ВРЗАНИ ТОЧАЦИ БЛОКИРАА МОСТ НА ВЛЕЗОТ НА БИТОЛА

Демонстрантите на Шарената револуција кои протестираат за оставка на градоначалникот Владимир Талески денес со точаци го блокираа влезот на Битола од ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА БЛОКИРА КРСТОСНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА БЛОКИРА КРСТОСНИЦИ НИЗ СКОПЈЕ

Центарот на Скопје е блокиран за сообраќај оти на неколку клучни места има протести. Блокирани се раскрсниците кај Бит Пазар, кај Црвен крст и кај ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Граѓани кои протестираат со #Шарена револуција и #Протестирам денеска во 12 часот ќе блокираат неколку раскрсници во Скопје. „Ова е блокада за правда ...
1 7 8 990 / 90 НАПИСИ