Таг: блокира

ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА БЛОКИРА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ШЕНГЕН ЗОНАТА ПОРАДИ КОРУПЦИЈА И ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ

ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА БЛОКИРА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ШЕНГЕН ЗОНАТА ПОРАДИ КОРУПЦИЈА И ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ

Холандија следната недела ќе го блокира обидот на Бугарија да се приклучи на безвизната Шенген зона на Европската унија. Холандија смета дека е „сè уш ...
НЕ МОЖЕВМЕ ДА ПРЕДВИДИМЕ ДЕКА БУГАРИЈА ЌЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, РЕЧЕ МЕРКЕЛ

НЕ МОЖЕВМЕ ДА ПРЕДВИДИМЕ ДЕКА БУГАРИЈА ЌЕ ЈА БЛОКИРА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, РЕЧЕ МЕРКЕЛ

Не можевме да предвидиме дека Бугарија ќе го блокира почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, рече денеска германската канцелар ...
ПОРОЈ ГО БЛОКИРА ПАТОТ КОН ЈАЖИНЦЕ

ПОРОЈ ГО БЛОКИРА ПАТОТ КОН ЈАЖИНЦЕ

По обилните дождови кои го зафатија полошкиот регион, попладнево нешто по 17 часот се излеа Поројска Река. Поради наносите од кал, камења и вода, сооб ...
УЈП МУ ВРАТИ ПОЛА ОД ПАРИЧНАТА ПОМОШ НА БОЛНИОТ БЕЗДОМНИК ШТО МУ ЈА БЛОКИРА ЗА НЕПЛАТЕНА РАДИОДИФУЗНА ТАКСА ШТО НЕ БИЛА НЕГОВА

УЈП МУ ВРАТИ ПОЛА ОД ПАРИЧНАТА ПОМОШ НА БОЛНИОТ БЕЗДОМНИК ШТО МУ ЈА БЛОКИРА ЗА НЕПЛАТЕНА РАДИОДИФУЗНА ТАКСА ШТО НЕ БИЛА НЕГОВА

  Управата за јавни приходи (УЈП) му врати дел од парите од еднократната помош на болниот бездомник Јованче Христовски од Скопје, што му ги од ...
4 / 4 НАПИСИ