Таг: боинг 737 макс 8

„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„Боинг“ ја суспендираше целата глобална флота авиони „737 макс 8“, откако истражителите пронашле нов доказ на местото на неделната несреќа во Етиопија ...
ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

ТРАМП НАРЕДИ ПРИЗЕМЈУВАЊЕ НА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО НЕСРЕЌАТА ВО ЕТИОПИЈА

Доналд Трамп ѝ нареди на Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) да ги приземји сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“, три дена ...
ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

ЕУ, КИНА, ИНДИЈА И АВСТРАЛИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СВОИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“, САД ОДБИВААТ

Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) објави дека нема да го следи примерот на голем број земји и да ги приземји авионите „боин ...
КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

КИНА И ЕТИОПИЈА ГИ ПРИЗЕМЈИЈА СИТЕ АВИОНИ „БОИНГ 737 МАКС 8“ ПО ВТОРАТА НЕСРЕЌА ВО РОК ОД ПЕТ МЕСЕЦИ

Кина и Етиопија ги приземјија сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“ по вчерашната несреќа во којашто загинаа 157 луѓе. Авионот на „Етиопијан ерлајнс ...
4 / 4 НАПИСИ