Таг: Боинг

1 2 10 / 12 НАПИСИ
НЕМА ЗНАЦИ ДЕКА НЕКОЈ ЈА ПРЕЖИВЕАЛ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО КИНА, ДОСЕГА НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ НИ ТЕЛА

НЕМА ЗНАЦИ ДЕКА НЕКОЈ ЈА ПРЕЖИВЕАЛ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО КИНА, ДОСЕГА НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ НИ ТЕЛА

Спасувачките екипи не пронајдоа преживеани меѓу остатоците на авионот на „Чајна истерн ерлајнс“, кој вчера се урна во планините во јужниот кинески рег ...
„БОИНГ“ ГИ ПРИЗЕМЈИ АВИОНИТЕ „777“ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ МОТОР И ДЕЛОВИ ОД АВИОНОТ ПАДНАА ВРЗ КУЌИ ВО ДЕНВЕР

„БОИНГ“ ГИ ПРИЗЕМЈИ АВИОНИТЕ „777“ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ МОТОР И ДЕЛОВИ ОД АВИОНОТ ПАДНАА ВРЗ КУЌИ ВО ДЕНВЕР

„Боинг“ препорача приземјување на повеќе од 120 негови авиони „777“ по катастрофалниот дефект на моторот што се случи на саботниот лет на „Јунајтед ер ...
„БОИНГ“ ЗАПИРА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „737 МАКС“ ОТКАКО БЕШЕ ВКЛУЧЕН ВО ДВЕ ТЕШКИ НЕСРЕЌИ

„БОИНГ“ ЗАПИРА СО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „737 МАКС“ ОТКАКО БЕШЕ ВКЛУЧЕН ВО ДВЕ ТЕШКИ НЕСРЕЌИ

„Боинг“ објави дека во јануари привремено ќе го запре производството на проблематичниот модел „737 макс“, кој беше вклучен во две тешки авионски несре ...
„КВАНТАС“ ЌЕ ПОЧНЕ СО ПРОБНИ ЛЕТОВИ НА НАЈДОЛГАТА АВИОНСКА ЛИНИЈА НА СВЕТОТ

„КВАНТАС“ ЌЕ ПОЧНЕ СО ПРОБНИ ЛЕТОВИ НА НАЈДОЛГАТА АВИОНСКА ЛИНИЈА НА СВЕТОТ

„Квантас“ ќе направи пробни летови на својата планирана 19-часовна маршрута, за да утврди дали патниците и екипажот можат да издржат вакви маратонски ...
„БОИНГ“ ГО НАПОЛНИ ПАРКИНГОТ ЗА ВРАБОТЕНИТЕ СО АВИОНИТЕ „737 МАКС“ ДОДЕКА ТИЕ ОСТАНУВААТ ПРИЗЕМЈЕНИ

„БОИНГ“ ГО НАПОЛНИ ПАРКИНГОТ ЗА ВРАБОТЕНИТЕ СО АВИОНИТЕ „737 МАКС“ ДОДЕКА ТИЕ ОСТАНУВААТ ПРИЗЕМЈЕНИ

„Боинг“ не знае што да прави со своите авиони откако поради две големи несреќи во октомври и март се мачеше да најде купувачи за проблематичниот модел ...
„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„БОИНГ“ ГИ ПОВЛЕЧЕ ОД УПОТРЕБА СИТЕ 371 АВИОН „737 МАКС 8“

„Боинг“ ја суспендираше целата глобална флота авиони „737 макс 8“, откако истражителите пронашле нов доказ на местото на неделната несреќа во Етиопија ...
50 ГОДИНИ „БОИНГ 747“, ЏАМБО АВИОНОТ КОЈ ЗАСЕКОГАШ ГО СМЕНИ ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ

50 ГОДИНИ „БОИНГ 747“, ЏАМБО АВИОНОТ КОЈ ЗАСЕКОГАШ ГО СМЕНИ ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ

Тој можеби полека исчезнува од аеродромските писти, но „боинг 747“ засекогаш ќе биде легендарен симбол на авијацијата. „Кралицата на небото“ првпат ...
ТУРСКИ АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И ЧУДЕСНО ЗАПРЕ ВО ПРОВАЛИЈА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ТУРСКИ АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА И ЧУДЕСНО ЗАПРЕ ВО ПРОВАЛИЈА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Авион на турската компанија „Пегазус“ чудесно се спаси од катастрофа, откако пролизга на пистата на аеродромот во Трабзон и за малку не заврши во море ...
КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

КИНА ЌЕ КУПИ 184 ЕРБАСИ, ОБЈАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН

Кина планира да купи 184 „ербас А 320“ авиони, соопшти францускиот претседател Емануел Макрон. Кинескиот претседател Кси Џинпинг кажа дека неговата ...
„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

„ЕМИРАТИ“ НЕПРИЈАТНО ГО ИЗНЕНАДИЈА ЕРБАС СО НАРАЧКА НА 40 БОИНЗИ НА САЕМОТ ЗА АВИОНИ ВО ДУБАИ

Авиокомпанијата Емирати нарача 40 американски авиони од типот „боинг 787-10, дримлајнер“ на самиот почеток на авиосаемот во Дубаи што се одржува секој ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ