Таг: боледување

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ПОРОДИЛНО ОД 12 МЕСЕЦИ НЕМА ДА ИМА ГОДИНАВА КАКО ШТО СЕ НАЈАВУВАШЕ, НОВИОТ ЗАКОН ДВЕ ГОДИНИ Е ВО РАБОТНИ ГРУПИ

ПОРОДИЛНО ОД 12 МЕСЕЦИ НЕМА ДА ИМА ГОДИНАВА КАКО ШТО СЕ НАЈАВУВАШЕ, НОВИОТ ЗАКОН ДВЕ ГОДИНИ Е ВО РАБОТНИ ГРУПИ

Годинава нема да биде донесен новиот Закон за работни односи со кој породилното отсуство ќе биде 12 месеци наместо 9. Иако ексминистерката за труд и с ...
НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР КОИ СЕ ЗАРАЗЕНИ ИЛИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА БЕЗ СИМПТОМИ ДА ИМ СЕ ИСПЛАЌА БОЛЕДУВАЊЕ ПО ЗАКОН И КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР, ПРЕПОРАЧА ВЛАДАТА

НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР КОИ СЕ ЗАРАЗЕНИ ИЛИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА БЕЗ СИМПТОМИ ДА ИМ СЕ ИСПЛАЌА БОЛЕДУВАЊЕ ПО ЗАКОН И КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР, ПРЕПОРАЧА ВЛАДАТА

Вработените во приватниот сектор кои се заразиле со коронавирус или отсуствуваат од работа поради контакт со заразени, а немаат симптоми, да примаат н ...
ЦЕЛА ПЛАТА ЗА БОЛЕДУВАЊЕ НА  ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ НЕ САМО ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД ТУКУ И ЗА ИЗОЛИРАНИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ЦЕЛА ПЛАТА ЗА БОЛЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ НЕ САМО ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД ТУКУ И ЗА ИЗОЛИРАНИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на синоќешната седница донесе заклучок за отсуството од работа заразените лица со ковид-19 и на оние кои добиле решенија за изолација, а се вр ...
КУМАНОВЦИ ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ СО БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС ОТИ ГАЗДИТЕ НЕ ИМ ГИ ПРИЗНАВААТ РЕШЕНИЈАТА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

КУМАНОВЦИ ГИ КРИЈАТ КОНТАКТИТЕ СО БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС ОТИ ГАЗДИТЕ НЕ ИМ ГИ ПРИЗНАВААТ РЕШЕНИЈАТА ЗА САМОИЗОЛАЦИЈА

Ги криеме контактите со заболените од коронавирус затоа што газдите не ни ги признаваат решенијата за самоизолација, велат кумановци, откако Центарот ...
ДОКТОРКАТА КОЈА ТВРДИ ДЕКА ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ИМА ПСИХИЧКИ ПРЕЧКИ ДА ГО СЛЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“, ГО СПАСИ ВОЈО МИХАЈЛОВСКИ ОД ПРИТВОР ВО 2005

ДОКТОРКАТА КОЈА ТВРДИ ДЕКА ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ИМА ПСИХИЧКИ ПРЕЧКИ ДА ГО СЛЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“, ГО СПАСИ ВОЈО МИХАЈЛОВСКИ ОД ПРИТВОР ВО 2005

Професорката невропсихијатар Викторија Вујовиќ в понеделник на судењето за „ТНТ“ ќе мора лично да образложи пред судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани ...
СУДОТ ЈА ПОВИКА ПСИХИЈАТАРКАТА НА ТРАЈКОВСКИ ДА ДОЈДЕ НА СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ ЗА ДА ГО ОБРАЗЛОЖИ БОЛЕДУВАЊЕТО

СУДОТ ЈА ПОВИКА ПСИХИЈАТАРКАТА НА ТРАЈКОВСКИ ДА ДОЈДЕ НА СЛЕДНОТО РОЧИШТЕ ЗА ДА ГО ОБРАЗЛОЖИ БОЛЕДУВАЊЕТО

Психијатарката Викторија Вујовиќ која му даде боледување на обвинетиот во случајот „ТНТ“ Тони Трајковски, на рочиштето в понеделник ќе треба да образл ...
ОБВИНЕТИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ДОНЕСЕ НА „ТНТ“ БОЛЕДУВАЊЕ ЗА ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ ОТКАКО ПРЕТХОДНО ТВРДЕШЕ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН

ОБВИНЕТИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ДОНЕСЕ НА „ТНТ“ БОЛЕДУВАЊЕ ЗА ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ ОТКАКО ПРЕТХОДНО ТВРДЕШЕ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН

Со уште поинтензивни противења на обвинетите во „ТНТ“ и на нивните адвокати, што им ги дава како право законот, овој судски процес не може ни да почне ...
ЈАНЕВА ДОЈДЕ НА РАБОТА ВО СЈО

ЈАНЕВА ДОЈДЕ НА РАБОТА ВО СЈО

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска дојде во просториите на Специјалното јавно обвинителство. Од СЈО пред малку соопштија дека таа ќе даде ...
КАТИЦА НЕ СМЕЕ ДА ЈА СНЕМА, И НА БОЛЕДУВАЊЕ МОРА ДА Е ДОСТАПНА

КАТИЦА НЕ СМЕЕ ДА ЈА СНЕМА, И НА БОЛЕДУВАЊЕ МОРА ДА Е ДОСТАПНА

Ако има судења и не се судовите на одмор, обвинителите од СЈО, кои официјално кажаа дека специјалната обвинителка Катица Јанева е на боледување и не з ...
КАТИЦА ЈАНЕВА Е НА БОЛЕДУВАЊЕ ОД 16 ЈУЛИ

КАТИЦА ЈАНЕВА Е НА БОЛЕДУВАЊЕ ОД 16 ЈУЛИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева е на боледување од 16 јули, потврдија од Специјалното јавно обвинителство за државната агенција МИА. Таа отвори ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ