Таг: бомбашки напад

1 2 10 / 20 НАПИСИ
БОМБАШ-САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ ВО ЏАМИЈА ВО ПАКИСТАН, НАЈМАЛКУ 47 МРТВИ

БОМБАШ-САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ ВО ЏАМИЈА ВО ПАКИСТАН, НАЈМАЛКУ 47 МРТВИ

Најмалку 47 луѓе загинаа во бомбашки напад на џамија во пакистанскиот град Пешавар, чија цел била полицајците кои се молеле. Официјални лица кажаа дек ...
ТУРЦИЈА БОМБАРДИРАШЕ ЦЕЛИ ВО СИРИЈА И ИРАК ЕДНА НЕДЕЛА ПО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

ТУРЦИЈА БОМБАРДИРАШЕ ЦЕЛИ ВО СИРИЈА И ИРАК ЕДНА НЕДЕЛА ПО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Турција почна со воздушни напади во северните региони на Сирија и Ирак, соопшти турското Министерство за одбрана. Целта на нападите се курдските групи ...
ТУРЦИЈА ГИ ОБВИНИ КУРДСКИТЕ МИЛИТАНТИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ИСТАНБУЛ И КАЖА ДЕКА Е УАПСЕН БОМБАШОТ

ТУРЦИЈА ГИ ОБВИНИ КУРДСКИТЕ МИЛИТАНТИ ЗА ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ИСТАНБУЛ И КАЖА ДЕКА Е УАПСЕН БОМБАШОТ

Турската влада ги обвини курдските милитанти за вчерашната експлозија во центарот на Истанбул, во која загинаа шест луѓе, додавајќи дека се приведени ...
ВО БОМБАШКИ НАПАД ЗАГИНАА ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО РУСКАТА АМБАСАДА ВО КАБУЛ

ВО БОМБАШКИ НАПАД ЗАГИНАА ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО РУСКАТА АМБАСАДА ВО КАБУЛ

Најмалку две лица загинаа откако бомбаш-самоубиец се разнесе пред вратите на руската амбасада во Кабул. Руското министерство за надворешни работи потв ...
ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

Властите на Транснистрија, отцепената проруска територија во Молдавија, обвинија тројца неидентификувани напаѓачи од Украина за денешниот бомбашки нап ...
УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

Многу е веројатно дека наскоро ќе има уште еден напад на аеродромот во Кабул, предупреди американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека неговите ...
САД ВЕЛАТ ДЕКА СО ДРОН ГО УБИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ НА НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ

САД ВЕЛАТ ДЕКА СО ДРОН ГО УБИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ НА НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ

Американската армија соопшти дека верува оти го убиле организаторот на авганистанското крило на Исламска држава со помош на беспилотно летало. Осомнич ...
НАД 60 МРТВИ ВО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ЏАМИЈА ВО АВГАНИСТАН

НАД 60 МРТВИ ВО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ЏАМИЈА ВО АВГАНИСТАН

Десетици луѓе се убиени во бомбашкиот напад за време на петочна молитва во џамија во Авганистан. Експлозијата била толку силна, што бил уништен и покр ...
ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

Властите на Шри Ланка го ревидираа бројот на жртвите во неделните терористички напади во Коломбо, намалувајќи ја за повеќе од 100 луѓе. Според најнови ...
ТРИ ДЕЦА НА ДАНСКИ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО НАПАДИТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

ТРИ ДЕЦА НА ДАНСКИ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО НАПАДИТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

Три деца на данскиот милијардер Андерс Холх Поулсен се меѓу загинатите во вчерашните бомбашки напади во Шри Ланка, во кои според последните информации ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ