Таг: бомбашки напад

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

ТРАНСНИСТРИЈА ЈА ОБВИНИ УКРАИНА ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА НЕЈЗИНА ТЕРИТОРИЈА

Властите на Транснистрија, отцепената проруска територија во Молдавија, обвинија тројца неидентификувани напаѓачи од Украина за денешниот бомбашки нап ...
УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

Многу е веројатно дека наскоро ќе има уште еден напад на аеродромот во Кабул, предупреди американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека неговите ...
САД ВЕЛАТ ДЕКА СО ДРОН ГО УБИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ НА НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ

САД ВЕЛАТ ДЕКА СО ДРОН ГО УБИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ НА НАПАДИТЕ ВО КАБУЛ

Американската армија соопшти дека верува оти го убиле организаторот на авганистанското крило на Исламска држава со помош на беспилотно летало. Осомнич ...
НАД 60 МРТВИ ВО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ЏАМИЈА ВО АВГАНИСТАН

НАД 60 МРТВИ ВО БОМБАШКИОТ НАПАД ВО ЏАМИЈА ВО АВГАНИСТАН

Десетици луѓе се убиени во бомбашкиот напад за време на петочна молитва во џамија во Авганистан. Експлозијата била толку силна, што бил уништен и покр ...
ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

ШРИ ЛАНКА ЈА НАМАЛИ БРОЈКАТА ЗАГИНАТИ ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ЗА 100 ЛУЃЕ

Властите на Шри Ланка го ревидираа бројот на жртвите во неделните терористички напади во Коломбо, намалувајќи ја за повеќе од 100 луѓе. Според најнови ...
ТРИ ДЕЦА НА ДАНСКИ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО НАПАДИТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

ТРИ ДЕЦА НА ДАНСКИ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО НАПАДИТЕ ВО ШРИ ЛАНКА

Три деца на данскиот милијардер Андерс Холх Поулсен се меѓу загинатите во вчерашните бомбашки напади во Шри Ланка, во кои според последните информации ...
РУСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО АТИНА НАПАДНАТ СО БОМБА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

РУСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО АТИНА НАПАДНАТ СО БОМБА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Напаѓачи на мотоцикл утрово фрлија бомба во рускиот конзулат во Атина, при што била предизвикана мала материјална штета и немало повредени, објави пол ...
ВО БОМБАШКИ НАПАД УБИЕН ЛИДЕРОТ НА РЕПУБЛИКА ДОНЕЦК

ВО БОМБАШКИ НАПАД УБИЕН ЛИДЕРОТ НА РЕПУБЛИКА ДОНЕЦК

Александер Захарченко, лидерот на таканаречената Република Донецк, поддржана од Русија, е убиен во бомбашкиот напад во едно кафуле во овој украински г ...
ОСУММИНА НОВИНАРИ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО КАБУЛ

ОСУММИНА НОВИНАРИ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО КАБУЛ

Најмалку 25 луѓе загинаа во координиран двоен самоубиствен бомбашки напад во Кабул, вклучувајќи и осуммина авганистански новинари, кои дошле на местот ...
ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

Амбулантно возило натоварено со експлозив беше детонирано во центарот на Кабул, убивајќи најмалку 95 луѓе, според последните информации. Напаѓачите ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ