Таг: бомбашки напад

1 217 / 17 НАПИСИ
ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

ТАЛИБАНИ ДЕТОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО ВО КАБУЛ, НАЈМАЛКУ 95 МРТВИ

Амбулантно возило натоварено со експлозив беше детонирано во центарот на Кабул, убивајќи најмалку 95 луѓе, според последните информации. Напаѓачите ...
БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА БИЛ ДА СЕ УРНЕ ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА КЛУБОТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА БИЛ ДА СЕ УРНЕ ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА КЛУБОТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Германската полиција уапси 28-годишен маж утринава во врска со минатонеделниот напад на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, соопшти Федер ...
УАПСЕНИОТ НЕ  Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

УАПСЕНИОТ НЕ Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

Едно лице е уапсено од германската полиција за членство во Исламска држава, но не се откриени никакви врски со нападот на автобусот на фудбалскиот тим ...
10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

10 ЗАГИНАТИ, 50 ПОВРЕДЕНИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО МЕТРОТО ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ

Најмалку 10 лица загинаа, а други 50 се повредени во две експлозии во метрото во Санкт Петерсбург, јавија руските медиуми. Агенциите „ТАСС“ и „Инте ...
НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

Експлозии близу стадион по фудбалски натпревар во Истанбул, Турција, убија најмалку 13 луѓе и повредија десетици други. Министерот за внатрешни раб ...
ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ОБЕСИ СО СВОЈАТА МАИЦА, ПОТВРДИЈА ВЛАСТИТЕ

ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ОБЕСИ СО СВОЈАТА МАИЦА, ПОТВРДИЈА ВЛАСТИТЕ

22-годишниот Сириец осомничен за планирање исламистички бомбашки напад се обеси врзувајќи ја својата маица за решетката во затворската ќелија, соопшти ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

Германската полиција соопшти дека го фатила осомничениот кој го бркаше два дена, а за кого верува дека планирал бомбашки напад. Станува збор за сирис ...
1 217 / 17 НАПИСИ