Таг: Боркица

СОПРУГАТА БОРКИЦА И МАЈКАТА НАДЕЖДА ИМ ОТВОРИЛЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА ГО БАРААТ ГРУЕВСКИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

СОПРУГАТА БОРКИЦА И МАЈКАТА НАДЕЖДА ИМ ОТВОРИЛЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА ГО БАРААТ ГРУЕВСКИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Сопругата на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски Боркица и мајка му Надежда не се со него во Будимпешта, туку се во земјава и тие  ...
ПОСЛЕДЕН ПАТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ ГРУЕВСКИ ГО ОСТАВИЛЕ ДОМА ВО ЧЕТВРТОКОТ НАВЕЧЕР, ОТТОГАШ НЕ ГИ ПОВИКАЛ

ПОСЛЕДЕН ПАТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ ГРУЕВСКИ ГО ОСТАВИЛЕ ДОМА ВО ЧЕТВРТОКОТ НАВЕЧЕР, ОТТОГАШ НЕ ГИ ПОВИКАЛ

Телохранителите на осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски, кој од петокот ги избегнуваше судските органи да му го врачат конечното решение за ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

Основниот суд Скопје 1 е задолжен да го најде осудениот поранешен премиер Никола Груевски за да му врачи конечно решение за издржување на затворската ...
3 / 3 НАПИСИ