Таг: Божиќ

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ДВА ДЕНА СПОКОЈ

ДВА ДЕНА СПОКОЈ

Што да мислам за годината која почна со жестоки кавги за Тома и за Ноле? ...
ПАНДЕМИЈАТА НОСИ СТРАВ МЕСТО РАДОСТ ЗА БОЖИЌ, МНОГУМИНА ЗА ПРВПАТ НЕМА ДА БИДАТ СО СЕМЕЈСТВОТО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ

ПАНДЕМИЈАТА НОСИ СТРАВ МЕСТО РАДОСТ ЗА БОЖИЌ, МНОГУМИНА ЗА ПРВПАТ НЕМА ДА БИДАТ СО СЕМЕЈСТВОТО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ

Монсерат Парелјо го изгубила сопругот пред осум години и божиќните собири со внуците и правнуците ѝ помагаа да се справи со осаменоста. Оваа година, 8 ...
НОСЕТЕ МАСКА НА СЕМЕЈНИТЕ СОБИРИ ЗА БОЖИЌ, ВЕЛИ СЗО

НОСЕТЕ МАСКА НА СЕМЕЈНИТЕ СОБИРИ ЗА БОЖИЌ, ВЕЛИ СЗО

Светската здравствена организација им порача на Европејците да носат маска за време на семејните собири за Божиќ. „Европа се соочува со висок ризик о ...
„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

Се прoдава првата отпечатена божиќна картичка за комерцијална употреба, стара 177 години. На неа е прикажана весела сцена со англиско семејство од Вик ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ ЛЕСНИОТ КАРАНТИН ДО 20 ДЕКЕМВРИ И ЌЕ ДОЗВОЛИ ОГРАНИЧЕНИ СОБИРИ ЗА БОЖИЌ

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ ЛЕСНИОТ КАРАНТИН ДО 20 ДЕКЕМВРИ И ЌЕ ДОЗВОЛИ ОГРАНИЧЕНИ СОБИРИ ЗА БОЖИЌ

Германија планира да го продолжи „лесниот карантин“ до 20 декември со цел да се забави ширењето на коронавирусот, но на луѓето ќе им биде дозволено да ...
БОЖИЌ НЕ Е ОТКАЖАН, АМА СЕДЕТЕ ДОМА, ОБЈАВИ ДЕДО МРАЗ ОД НЕГОВОТО СЕДИШТЕ ВО ФИНСКА

БОЖИЌ НЕ Е ОТКАЖАН, АМА СЕДЕТЕ ДОМА, ОБЈАВИ ДЕДО МРАЗ ОД НЕГОВОТО СЕДИШТЕ ВО ФИНСКА

Дедо Мраз од Финска испрати порака полна со оптимизам и надеж до сите деца во светот, ветувајќи им дека Божиќ нема да биде откажан, иако годинава панд ...
ТАТКОТО НА БОКИ 13 НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ДЕКА НА БОЖИК ГО ПРЕТЕПАЛ ПОПОТ ВИКТОР СТОЈЧЕВ

ТАТКОТО НА БОКИ 13 НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ДЕКА НА БОЖИК ГО ПРЕТЕПАЛ ПОПОТ ВИКТОР СТОЈЧЕВ

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски-Боки 13, денеска како обвинет во Кривичниот суд во целост призна дека на Божик во 2017 го тепал со боксов ...
25 МИЛИОНИ

25 МИЛИОНИ

1 Пратениците си зедоа 10 дена одмор. Песимистите би рекле – којзнае што нѐ чека штом толку треба да одмараат. Оптимистите би рекле – значи не е нож д ...
НЕ ЈАДЕТЕ И НЕ ПИЈТЕ КАКО МЕНЕ, ВЕЛИ ПОЛ МАКАРТНИ ВО БОЖИЌНАТА ПОРАКА

НЕ ЈАДЕТЕ И НЕ ПИЈТЕ КАКО МЕНЕ, ВЕЛИ ПОЛ МАКАРТНИ ВО БОЖИЌНАТА ПОРАКА

Пол Макартни упати божиќна порака до своите фанови, порачувајќи им да не бидат како него. Седумдесет и шестгодишната легенда на „Битлс“ ја дополни сво ...
ВО СЕЛОТО НА ДЕДО МРАЗ ВО НОРВЕШКА БОЖИЌ ТРАЕ 365 ДЕНА

ВО СЕЛОТО НА ДЕДО МРАЗ ВО НОРВЕШКА БОЖИЌ ТРАЕ 365 ДЕНА

Сите што мислат дека навистина го познаваат Дедо Мраз и дека сезоната на празници е најдобриот период во годината, ги немаат вистинските информации. К ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ