Таг: Бранко Азески

ПРЕКИНЕТЕ СО ПОПУЛИЗАМ ВО ЕКОНОМИЈАТА, БИЗНИСОТ Е НАЈВАЖЕН, АЗЕСКИ ГИ ПОВИКА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ПОТПИШАТ ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

ПРЕКИНЕТЕ СО ПОПУЛИЗАМ ВО ЕКОНОМИЈАТА, БИЗНИСОТ Е НАЈВАЖЕН, АЗЕСКИ ГИ ПОВИКА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ПОТПИШАТ ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески ги повика сите парламентарни политички партии да ја потпишат Декларацијата на Стопанската комора од ...
ДА СКАПЕМЕ ВО ЗАТВОР АКО СЕ КОРУМПИРА НЕКОЈ ОД НАС ВО ПРОЕКТОТ ЗА ЧЕТИРИТЕ АВТОПАТИШТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, РЕЧЕ ГРУБИ

ДА СКАПЕМЕ ВО ЗАТВОР АКО СЕ КОРУМПИРА НЕКОЈ ОД НАС ВО ПРОЕКТОТ ЗА ЧЕТИРИТЕ АВТОПАТИШТА ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА, РЕЧЕ ГРУБИ

Јас обично работам на уставни измени и преговори и договори меѓу политичките партии, никогаш не сум мислел дека ќе зборувам во Стопанската комора, реч ...
МАКЕДОНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НЕ МОЖАТ ДА КОРИСТАТ ФОНДОВИ ОД ЕУ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ОТИ ВЛАДАТА НЕ УПЛАТИЛА КОТИЗАЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НЕ МОЖАТ ДА КОРИСТАТ ФОНДОВИ ОД ЕУ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ОТИ ВЛАДАТА НЕ УПЛАТИЛА КОТИЗАЦИЈА

Неколку македонски организации и компании веќе добиле грантови од европската програма „Лајф“ за животна средина и климатска акција, но не можат да ги ...
СО ШТО ЌЕ ОДИМЕ ВО ЕУ, СО СРОЗЕН ПРИВАТЕН СЕКТОР И СО ПАРТИСКИ КАДРИ, ЈА ПРАША ВЛАДАТА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА БРАНКО АЗЕСКИ

СО ШТО ЌЕ ОДИМЕ ВО ЕУ, СО СРОЗЕН ПРИВАТЕН СЕКТОР И СО ПАРТИСКИ КАДРИ, ЈА ПРАША ВЛАДАТА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА БРАНКО АЗЕСКИ

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески вели дека во ЕУ се оди со јасна цел, со кадар и со пари, а не како што мислат од владата, со срозен ...
ОБЕЗБЕДЕНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА НА 2.200 МАКЕДОНЦИ КОИ ПРВАТА ДОЗА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЈА ПРИМИЈА ВО МАРТ ВО АКЦИЈАТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

ОБЕЗБЕДЕНО РЕВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА НА 2.200 МАКЕДОНЦИ КОИ ПРВАТА ДОЗА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЈА ПРИМИЈА ВО МАРТ ВО АКЦИЈАТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

За македонските граѓанки и граѓани кои кон крајот на март се вакцинираа против ковид-19 во Србија во организација на Стопанската комора на Северна Мак ...
ПОКАЖАВМЕ ДЕКА НА БАЛКАНОТ НЕ СМЕ БУДАЛИ, ИДЕЈАТА НА МЕРКЕЛ НЕ БИЛА ЗА ЏАБЕ, РЕЧЕ АЗЕСКИ ЗА АКЦИЈАТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА

ПОКАЖАВМЕ ДЕКА НА БАЛКАНОТ НЕ СМЕ БУДАЛИ, ИДЕЈАТА НА МЕРКЕЛ НЕ БИЛА ЗА ЏАБЕ, РЕЧЕ АЗЕСКИ ЗА АКЦИЈАТА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО СРБИЈА

2.100 граѓани од македонската бизнис заедница викендов се вакцинираа против ковид во Ниш, во организација на Коморскиот инвестициски форум (КИФ), кој ...
ШТИП ГИ НАГРАДИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ, ШТЕРЈО НАКОВ И БРАНКО АЗЕСКИ ЗА СВЕТИ НИКОЛА

ШТИП ГИ НАГРАДИ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ, ШТЕРЈО НАКОВ И БРАНКО АЗЕСКИ ЗА СВЕТИ НИКОЛА

Орденот „Св. Никола“, што по повод Денот на градот-19 декември се доделува на заслужни граѓани со потекло од Штип, годинава му е доделен на генералот ...
НАД 8.000 ФИРМИ ГО ЧЕКААТ ЗАКОНОТ ЗА СУБВЕНЦИИ, СТОПАНСКАТА КОМОРА БАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА НЕ ГО БЛОКИРА, ВЕЛИ БРАНКО АЗЕСКИ

НАД 8.000 ФИРМИ ГО ЧЕКААТ ЗАКОНОТ ЗА СУБВЕНЦИИ, СТОПАНСКАТА КОМОРА БАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА НЕ ГО БЛОКИРА, ВЕЛИ БРАНКО АЗЕСКИ

Околу 8.000 компании ќе учествуваат во програмата на Владата за финансиска поддршка на инвестициите, кажа Бранко Азески, претседател на Стопанската ко ...
8 / 8 НАПИСИ