Таг: Брисел

1 4 5 656 / 56 НАПИСИ
ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Германија е „екстремно загрижена за внатрешно-политичката состојба во Македонија“, порача денеска од Брисел германскиот државен министер за Европа, Ми ...
ЕУ НЕМА ДА ЈА ПРИЗНАВА ВЛАДАТА ПО 5 ЈУНИ

ЕУ НЕМА ДА ЈА ПРИЗНАВА ВЛАДАТА ПО 5 ЈУНИ

Европската унија потврди дека каква било влада што би била формирана по избори на 5 јуни за кои меѓународната заедница смета дека нема да бидат веродо ...
ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

Граѓанското здружение Протестирам најави дека од вечерва повторно ќе се организираат протести низ Скопје, со почеток во 18 часот пред седиштето на Спе ...
ИДЕНТИФИКУВАНИ БОМБАШИТЕ САМОУБИЈЦИ ОД АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

ИДЕНТИФИКУВАНИ БОМБАШИТЕ САМОУБИЈЦИ ОД АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 23 март, 2016 - (META) Двајцата бомбаши самоубијци што го извршија нападот на бриселскиот аеродром се идентификувани како браќата Ел Баркау, к ...
НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Серија експлозии од утринава се случија во Брисел, Белгија, во кои, според последните информации, најмалку 17 лица заги ...
БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

БРОЈОТ НА ЖРТВИТЕ ВО БРИСЕЛ СЕ ИСКАЧИ НА 34 ЛИЦА

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Белгискиот јавен сервис „Ве-ер-те“ објави дека е зголемен бројот на жртвите во нападите во Брисел и оти тој се искачил ...
1 4 5 656 / 56 НАПИСИ