Таг: Британска амбасада

1 213 / 13 НАПИСИ
БРИТАНИЈА БАРА ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ КАКО ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ

БРИТАНИЈА БАРА ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ КАКО ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ

Пролонгираната неизвесност за тоа како политичките лидери ќе ја решат нивната политичка криза продолжува да биде голема грижа за социјалната, безбедно ...
ЧУДЕСЕН Е ТАНЦОТ НА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

ЧУДЕСЕН Е ТАНЦОТ НА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

„Здраво, јас сум Џејмс. Јас сум најдобар танчер“, вели 32. годишниот Џејмс Бол. Работи во паб, ужива во пливање, фудбал, театар, и вежба во теретана. ...
БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

И британскиот амбасадор Чарлс Гарет, исто како и Амбасадата на САД побара појаснување околу изјавата на претседателот Иванов за аболицијата. „Ако о ...
1 213 / 13 НАПИСИ