БРИТАНИЈА БАРА ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ КАКО ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:44:"Скопје(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  БРИТАНИЈА БАРА ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ КАКО ОДРЖЛИВО РЕШЕНИЕ

  Пролонгираната неизвесност за тоа како политичките лидери ќе ја решат нивната политичка криза продолжува да биде голема грижа за социјалната, безбедносната и економската добросостојба на земјата, изјави попладнево британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

  Во писмена изјава што ја објави Британската амбасада се вели: Потребно е политичките лидери итно да изнајдат решение, кое ќе биде усогласено и издржано. Но, за вистински издржано и одржливо решение, тоа треба да ги опфати помилувањата од страна на претседателот на начин кој ќе го сочува владеењето на правото. Тоа подразбира правна одговорност за сите граѓани.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари