Таг: Чарлс Гарет

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

СТРАНСКИТЕ АМБАСАДОРИ СЕ СОБРАА ДА ГО ИСЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД КЕЈОТ НА ВАРДАР

Холандскиот амбасадор Воутер Пломп, амбасадорот на Велика Британија Чарлс Гарет и американскиот амбасадор Џес Бејли, денес на кејот на Вардар зад Луна ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР УТРЕ ЌЕ ГО ЧИСТИ КЕЈОТ НА ВАРДАР ЗАЕДНО СО АМБАСАДОРИТЕ НА САД И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Амбасадата на Кралството Холандија заедно со „Пивара Скопје“ и „Пакомак„ во четврток на пладне организира твит-ап за чистење на кејот на Вардар. Во ак ...
ПОГОЛЕМА СОЦИЈАЛНА ПОМОШ, НО И АКТИВИРАЊЕ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД НА ЛИЦАТА ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

ПОГОЛЕМА СОЦИЈАЛНА ПОМОШ, НО И АКТИВИРАЊЕ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД НА ЛИЦАТА ВО СОЦИЈАЛЕН РИЗИК, НАЈАВИ МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Зголемување на социјалната помош која што ја примаат лицата во социјален ризик најави министерката за труд и социјална работа Мила Царовска на конфере ...
ЕДВАЈ ГО ЧЕКАМЕ ДЕНОТ КОГА ЌЕ МОЖЕМЕ ДА Ѝ ПОСАКАМЕ ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ТВИТНА ГАРЕТ

ЕДВАЈ ГО ЧЕКАМЕ ДЕНОТ КОГА ЌЕ МОЖЕМЕ ДА Ѝ ПОСАКАМЕ ДОБРЕДОЈДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО, ТВИТНА ГАРЕТ

Британскиот амбасадор во Скопје Чарлс Гарет напиша на Твитер дека едвај го чекаат денот кога ќе можат да ѝ посакаат добредојде на Македонија во Алијан ...
ГАРЕТ СЕ ПОТПИША ВО КНИГАТА НА ЖАЛОСТ ВО РУСКАТА АМБАСАДА ЗА ЖРТВИТЕ ВО ПОЖАРОТ ВО КЕМЕРОВО

ГАРЕТ СЕ ПОТПИША ВО КНИГАТА НА ЖАЛОСТ ВО РУСКАТА АМБАСАДА ЗА ЖРТВИТЕ ВО ПОЖАРОТ ВО КЕМЕРОВО

Британскиот амбасадор во Скопје Чарлс Гарет се потпиша во книгата на жалост во просториите на Руската амбасада, отворена денеска во чест на жртвите на ...
БЕЈЛИ СЕ СОЛИДАРИЗИРАШЕ СО ГАРЕТ ПРОТИВ РУСКИТЕ ЗАКАНИ УПАТЕНИ КОН МАКЕДОНИЈА

БЕЈЛИ СЕ СОЛИДАРИЗИРАШЕ СО ГАРЕТ ПРОТИВ РУСКИТЕ ЗАКАНИ УПАТЕНИ КОН МАКЕДОНИЈА

Американскиот амбасадор во Скопје Џес Бејли твитна дека САД се солидаризира со Велика Британија против употребата на хемиско оружје од страна на Русиј ...
БРИТАНИЈА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЛОЖНИШТВОТО НА БРИСЕЛ И ЈА ПРЕСЕЛИ ВО ЊУЈОРК

БРИТАНИЈА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА ОД ЗАЛОЖНИШТВОТО НА БРИСЕЛ И ЈА ПРЕСЕЛИ ВО ЊУЈОРК

Велика Британија и Македонија воспоставија дипломатски односи во 1993 година. По повод 25-годишнината, британскиот амбасадор во Скопје Чарлс Гарет нап ...
ЈАНЕ ГО ГЛЕДАШЕ ЈУНАЈТЕД СО АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ ПРЕД ПАТУВАЊЕТО ВО МАНЧЕСТЕР НА ПОКАНА НА ПОГБА

ЈАНЕ ГО ГЛЕДАШЕ ЈУНАЈТЕД СО АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ ПРЕД ПАТУВАЊЕТО ВО МАНЧЕСТЕР НА ПОКАНА НА ПОГБА

Британскиот амбасадор Чарлс Гарет вечерва со Јане го гледаше фудбалскиот натпревар меѓу Манчестер Јунајтед и Кристал Палас во кафуле во Скопје. Амб ...
НЕ СЕ ЗАТВОРАЈТЕ ДОМА, НИКОЈ НЕМА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВИ ТРЕБА ПОМОШ, РЕЧЕ СЛЕПА ДЕВОЈКА ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

НЕ СЕ ЗАТВОРАЈТЕ ДОМА, НИКОЈ НЕМА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВИ ТРЕБА ПОМОШ, РЕЧЕ СЛЕПА ДЕВОЈКА ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Потребни се многу промени во градов и во општеството за да можеме ние лицата со попреченост да функционираме како сите останати луѓе, кажа Беира Салиф ...
НЕ КРИЈТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ИЗВАДЕТЕ ГИ НАДВОР, ТАМУ ИМ Е СИЛАТА, АПЕЛИРААТ БРИТАНСКИ РОДИТЕЛИ НА СИН СО ДАУНОВ СИНДРОМ

НЕ КРИЈТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ, ИЗВАДЕТЕ ГИ НАДВОР, ТАМУ ИМ Е СИЛАТА, АПЕЛИРААТ БРИТАНСКИ РОДИТЕЛИ НА СИН СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Рејмонд и Роберта Бејкон од Лондон, заедно со нивниот син Бери (50 години) деновиве по втор пат се во Македонија, како гости на Британската амбасада в ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ