Таг: политичка криза

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

НА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ ГЛЕДАМ ПОЗИТИВНО, НЕМА ПРИЧИНА ЗА ПОЛИТИЧКА КРИЗА, ВЕЛИ ЕУ АМБАСАДОРОТ ЖБОГАР

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денес во Новаци рече дека случајот „Рекет“ покажува дека Јавното обвинителство се бори против корупцијата на високо ниво ...
ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА Е ЗАД НАС, СЕГА ТРЕБА ДА РАБОТИМЕ, КАЖА ЗАЕВ И ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА И ГРАЃАНИТЕ

ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА Е ЗАД НАС, СЕГА ТРЕБА ДА РАБОТИМЕ, КАЖА ЗАЕВ И ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ОПОЗИЦИЈАТА И ГРАЃАНИТЕ

Премиерот Зоран Заев ѝсе заблагодари на опозицијата дека со враќањето во Собранието, помогнала Македонија да ги донесе потребните реформски закони за ...
МАКЕДОНИЈА ЛАНИ ОСТАНА БЕЗ ЕКОНОМСКИ РАСТ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА, СТОИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СВЕТСКА БАНКА

МАКЕДОНИЈА ЛАНИ ОСТАНА БЕЗ ЕКОНОМСКИ РАСТ ПОРАДИ ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА, СТОИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ НА СВЕТСКА БАНКА

Македонија минатата година ја заврши без економски раст, но економијата закрепнува од тековните шокови, стои во најновиот редовен извештај на Светскат ...
ОТЕКУВАМ, НО НЕ СЕ ПОВЛЕКУВАМ, НА СКОПСКИОТ МАРАТОН ЌЕ СЕ ТРЧА И ЗА ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

ОТЕКУВАМ, НО НЕ СЕ ПОВЛЕКУВАМ, НА СКОПСКИОТ МАРАТОН ЌЕ СЕ ТРЧА И ЗА ПАЦИЕНТИТЕ СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Триесетина членови на здружението „Скопско ноќно трчање“ утре на Скопскиот маратон ќе трчаат за пациентите со ретки болести од здруженијата „Живот со ...
И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Русија вели дека решението на кризата на Македонија може да се најде само со внатрешен дијалог без надворешни притисоци, а истото синоќа го кажа и пре ...
ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Европската унија и САД веќе дискутираат да воведат санкции за политичари, нивни семејства и бизнисмени блиски до нив како последна опција да ја извлеч ...
ЕВРОПСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ НЕ ЈА РЕШИЈА КРИЗАТА, СЕГА ИЗЛЕЗ БАРААТ ТИНК-ТЕНКОВИ

ЕВРОПСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ НЕ ЈА РЕШИЈА КРИЗАТА, СЕГА ИЗЛЕЗ БАРААТ ТИНК-ТЕНКОВИ

Поранешниот шведски премиер Карл Билт и неговите соработници од тинк-тенкот Европски совет за надворешни работи (ЕЦФР) синоќа си заминаа од Скопје по ...
САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му порача на претседателот Ѓорге Иванов сами да најдеме решение за политичката криза по изборите на 11 д ...
ТУСК СО ИВАНОВ НАСАМО ЗА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА И БЕГАЛЦИТЕ

ТУСК СО ИВАНОВ НАСАМО ЗА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА И БЕГАЛЦИТЕ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе разговараат за политичката криза во Макед ...
И ФРАНЦИЈА ПОБАРА БРЗО ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

И ФРАНЦИЈА ПОБАРА БРЗО ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

Франција ги поддржува заложбите на Високата претставничка на ЕУ за надворешни работи Федерика Могерини за наоѓање излез од кризата во која се наоѓа Ма ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ