Таг: британско кралско семејство

1 212 / 12 НАПИСИ
ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

ПРИНЦОТ ХАРИ И МЕГАН ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

Војводата и војвотката од Сасекс објавија дека ќе се повлечат од своите кралски должности и ќе работат на тоа да бидат финансиски независни. Во соопшт ...
ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ НА НОВОРОДЕНИОТ ПРИНЦ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ НА НОВОРОДЕНИОТ ПРИНЦ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

Британското кралско семејство ги објави првите две официјални фотографии од новородениот принц Луис рано во недела наутро. Луис кој е петти во редо ...
1 212 / 12 НАПИСИ