Таг: бугарски парламент

ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ НЕ СООДВЕТСТВУВА СО РЕАЛНОСТА, ВЕЛИ МНР

ДЕКЛАРАЦИЈАТА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ НЕ СООДВЕТСТВУВА СО РЕАЛНОСТА, ВЕЛИ МНР

Министерството за надворешни работи смета дека денешната декларација на бугарскиот парламент за наводна „ескалација на агресивни анти-бугарски активно ...
СИТЕ БУГАРСКИ ПАРТИИ ЈА ПОДДРЖАА ДЕКЛАРАЦИЈАТА ЗА „ОСУДА НА НАСИЛСТВОТО ВРЗ БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА“

СИТЕ БУГАРСКИ ПАРТИИ ЈА ПОДДРЖАА ДЕКЛАРАЦИЈАТА ЗА „ОСУДА НА НАСИЛСТВОТО ВРЗ БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА“

Бугарскиот парламент утринава со големо мнозинство ја усвои декларацијата за „осуда на појавите и повиците за насилство врз Бугарите во Северна Македо ...
ЗАЕВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ПАРТИИТЕ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ШТО ГЛАСАА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

ЗАЕВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ПАРТИИТЕ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ШТО ГЛАСАА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Поранешниот премиер Зоран Заев, потписник на Договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, им се заблагодари на партиите во Б ...
МАКЕДОНИЈА БАРА ОД ОФИЦИЈАЛНА СОФИЈА ДА ГИ ОСУДИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА И ТЕРИТОРИЈАЛНИТЕ ПРЕТЕНЗИИ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

МАКЕДОНИЈА БАРА ОД ОФИЦИЈАЛНА СОФИЈА ДА ГИ ОСУДИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА И ТЕРИТОРИЈАЛНИТЕ ПРЕТЕНЗИИ ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Македонското Министерство за надворешни работи бара од официјална Софија да ги осуди експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Сев ...
ПАДНА ВЛАДАТА НА ПЕТКОВ

ПАДНА ВЛАДАТА НА ПЕТКОВ

Падна владата на бугарскиот премиер Кирил Петков, откако пред малку во бугарскиот парламент ѝ беше изгласана недоверба. „За“ паѓање на владата на П ...
5 / 5 НАПИСИ