Таг: чад

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ХАМБУРГ СЕ СТЕМНИ ОД ЧАД ПО ПОЖАРОТ ВО ДВА МАГАЦИНА

ХАМБУРГ СЕ СТЕМНИ ОД ЧАД ПО ПОЖАРОТ ВО ДВА МАГАЦИНА

Облаци чад денеска го покрија центарот на Хамбург по пожарот во два магацина источно од центарот на градот. „Центарот на градот Хамбург е целосно з ...
ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО ДЕЛУМНО СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НО И ПОНАТАМУ НАД ГРАДОТ СЕ НАДВИВААТ ГУСТИ ОБЛАЦИ ОД ЦРН ЧАД 

ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО ДЕЛУМНО СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА, НО И ПОНАТАМУ НАД ГРАДОТ СЕ НАДВИВААТ ГУСТИ ОБЛАЦИ ОД ЦРН ЧАД 

Борбата на тетовските пожарникари со големиот пожар во складот на фабриката „Пофикс“ и понатаму трае. Поради големата површина која ја зафати пожарот ...
ВЕЛЕШАНИ НОЌЕСКА СЕ ГУШЕА ВО ЧАД, ПОРАДИ ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА РАЈКО

ВЕЛЕШАНИ НОЌЕСКА СЕ ГУШЕА ВО ЧАД, ПОРАДИ ПОЖАРОТ КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА РАЈКО

Ноќеска велешани се гушеа од чад, од пожарот која зафати површини над Железничка станица Рајко, близу Велес. Потврда за ова се и вредностите на мернит ...
ЧАДОТ ОД ПОЖАРОТ СПОЕН СО КОВИД-19 Е СМРТОНОСНА КОМБИНАЦИЈА, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИ ОД ХАРВАРД

ЧАДОТ ОД ПОЖАРОТ СПОЕН СО КОВИД-19 Е СМРТОНОСНА КОМБИНАЦИЈА, ВЕЛАТ НАУЧНИЦИ ОД ХАРВАРД

Научници од Универзитетот Харвард објавија дека пронашле докази оти изложеноста на зголемено ниво на загадување со ситни честички пронајдени во чадот ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЧАД ПОЧИНАЛ ВО БОРБИТЕ СО БУНТОВНИЦИТЕ САМО ДЕН ОТКАКО ГО ОСВОИ ШЕСТИОТ МАНДАТ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЧАД ПОЧИНАЛ ВО БОРБИТЕ СО БУНТОВНИЦИТЕ САМО ДЕН ОТКАКО ГО ОСВОИ ШЕСТИОТ МАНДАТ

Претседателот на Чад, Идрис Деби, починал во борбите со бунтовниците на северот на земјата викендов, потврди армијата, само ден откако беше прогласен ...
ЧЕТВРТИ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА КАЈ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, КАРПОШАНИ СЕ ГУШАТ ВО ЧАД

ЧЕТВРТИ ДЕН ГОРИ ДЕПОНИЈАТА КАЈ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, КАРПОШАНИ СЕ ГУШАТ ВО ЧАД

Дивата депонија покрај кејот на реката Вардар во Скопје, во близина на салата „Борис Трајковски“, гори и вечерва. Непријатна миризба се чувствува низ ...
ЧАДОТ ОД ОЏАКОТ НА ВЕЛЕШКАТА МАСЛОДАЈНА Е ПАРЕА И НЕ Е ШТЕТЕН, ТВРДИ РАКОВОДСТВОТО НА ФАБРИКАТА

ЧАДОТ ОД ОЏАКОТ НА ВЕЛЕШКАТА МАСЛОДАЈНА Е ПАРЕА И НЕ Е ШТЕТЕН, ТВРДИ РАКОВОДСТВОТО НА ФАБРИКАТА

Зошто од оџакот на велешка Маслодајна често се јавува густ чад кој ги плаши велешани, зошто и по шест години фабриката нема добиено „Б“ еколошка дозво ...
ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ФИЛТЕРОТ ИЗЛЕГУВА ЦРН ЧАД ОД ПЕЧКАТА ЗА МЕДИЦИНСКИ ОТПАД ВО ДРИСЛА, ВЕЛАТ ОД ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА ФИЛТЕРОТ ИЗЛЕГУВА ЦРН ЧАД ОД ПЕЧКАТА ЗА МЕДИЦИНСКИ ОТПАД ВО ДРИСЛА, ВЕЛАТ ОД ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

Поради дефект на филтерот на печката за медицински отпад излегува црн чад на депонијата Дрисла. Од Државниот инспекторат за животна средина за Мета ве ...
СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

СКОПЈЕ ЗАТРУЕНО ОД ИЗГОРЕНОТО СТАРО ЖЕЛЕЗО НА „МАКСТИЛ“, ПОЖАРНА СЀ УШТЕ ГАСИ

Противпожарната бригада на Град Скопје сѐ уште го гаси пожарот во фабриката „Макстил“, кој избил вчеравечер, кога се запалило отпадното старо железо. ...
ГОРИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

ГОРИ ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА

Попладнево се запали тетовската дива депонија која се наоѓа на влезот во градот. Силниот оган создаде столб од чад вискок над педесетина метри кој пок ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ