Таг: Чернобил

1 2 10 / 14 НАПИСИ
УКРАИНА ОБЈАВИ СНИМКА ОД РУСКИТЕ РОВОВИ ВО РАДИОАКТИВНАТА ЦРВЕНА ШУМА КАЈ ЧЕРНОБИЛ

УКРАИНА ОБЈАВИ СНИМКА ОД РУСКИТЕ РОВОВИ ВО РАДИОАКТИВНАТА ЦРВЕНА ШУМА КАЈ ЧЕРНОБИЛ

Украинските власти објавија снимка од дрон која прикажува напуштени руски воени позиции во високо радиоактивната област кај нуклеарната централа Черно ...
РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ ЗАМИНАА ОД ЧЕРНОБИЛ ОТКАКО БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РАДИЈАЦИЈА

РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ ЗАМИНАА ОД ЧЕРНОБИЛ ОТКАКО БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РАДИЈАЦИЈА

Меѓународната агенција за атомска енергија (ИАЕА) потврди дека руските сили заминале од некогашната нуклеарна централа Чернобил, што ја освоија во поч ...
ПРЕСТАНАА ДА РАБОТАТ МОНИТОРИТЕ ЗА РАДИЈАЦИЈА ОКОЛУ НУКЛЕАРКАТА ВО ЧЕРНОБИЛ

ПРЕСТАНАА ДА РАБОТАТ МОНИТОРИТЕ ЗА РАДИЈАЦИЈА ОКОЛУ НУКЛЕАРКАТА ВО ЧЕРНОБИЛ

Украинската нуклеарна регулаторна агенција соопшти дека мониторите за радијација околу нуклеарната централа во Чернобил, местото на најтешката несреќа ...
ЧЕРНОБИЛ НЕМА СТРУЈА, УКРАИНА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ДО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА РАДИЈАЦИЈАТА

ЧЕРНОБИЛ НЕМА СТРУЈА, УКРАИНА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ДО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА РАДИЈАЦИЈАТА

Украина ја повика Русија да прогласи прекин на огнот за да се дозволи поправка на електричната мрежа до затворената нуклеарна централа Чернобил, преду ...
ГО ШТИТИМЕ ЧЕРНОБИЛ ОД ТЕРОРИСТИ, ВЕЛИ РУСИЈА

ГО ШТИТИМЕ ЧЕРНОБИЛ ОД ТЕРОРИСТИ, ВЕЛИ РУСИЈА

Руското министерство за одбрана соопшти дека нејзините трупи ја држат некогашната нуклеарна централа во Чернобил за да ја заштитат. „Ја штитиме за ...
РУСКИТЕ ТРУПИ ГО ЗАЗЕДОА ЧЕРНОБИЛ

РУСКИТЕ ТРУПИ ГО ЗАЗЕДОА ЧЕРНОБИЛ

Некогашната нуклеарна централа во Чернобил падна во рацете на руските трупи, изјави Михајло Подољак, советник на украинскиот претседател Зеленски. „Н ...
РУСКИ ТРУПИ СЕ ОБИДУВААТ ДА ГО ЗАЗЕМАТ ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

РУСКИ ТРУПИ СЕ ОБИДУВААТ ДА ГО ЗАЗЕМАТ ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Руски војници навлегоа во областа околу поранешната нуклеарна централа во Чернобил, кажа украинскиот претседател Володимир Зеленски. Тој потврди де ...
ПОЧИНА НИКОЛАЈ АНТОШКИН, ГЕНЕРАЛ КОЈ ЈА ПРЕДВОДЕШЕ ОПЕРАЦИЈАТА НА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРОТ ВО ЧЕРНОБИЛ

ПОЧИНА НИКОЛАЈ АНТОШКИН, ГЕНЕРАЛ КОЈ ЈА ПРЕДВОДЕШЕ ОПЕРАЦИЈАТА НА ГАСНЕЊЕ НА ПОЖАРОТ ВО ЧЕРНОБИЛ

Генералот Николај Антошкин, командирот на опасната хеликоптерска операција во која тој и останатите пилоти храбро ѝ пркосеа на радијацијата за да го и ...
ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ КАЈ НУКЛЕАРНАТА ЦЕНТРАЛА ЧЕРНОБИЛ

ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ КАЈ НУКЛЕАРНАТА ЦЕНТРАЛА ЧЕРНОБИЛ

Пожарот што ѝ се закануваше на напуштената нуклеарна централа Чернобил е изгаснат, објавија украинските власти. Пожарникарите кажаа дека на некои мест ...
ШУМСКИТЕ ПОЖАРИ СЕ ПРИБЛИЖИЈА НА НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ДО ЧЕРНОБИЛ

ШУМСКИТЕ ПОЖАРИ СЕ ПРИБЛИЖИЈА НА НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ДО ЧЕРНОБИЛ

Шумските пожари што горат неколку дена во северна Украина сега се на само неколку километри од напуштената нуклеарна централа Чернобил. Туристичкиот в ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ