Таг: чизми

УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

УКРАИНЦИТЕ ПРОТИВ НАРЕДБАТА ЖЕНИТЕ ВОЈНИЦИ НА ПАРАДАТА ДА МАРШИРААТ СО ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ

Плановите на украинското Министерство за жените војници да маршираат со високи потпетици наместо со армиски чизми на парадата следниот месец, предизви ...
УТРЕ КОНКУРС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА 125 ВОЈНИЦИ ВО АРМ

УТРЕ КОНКУРС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА 125 ВОЈНИЦИ ВО АРМ

Министерството за одбрана утре ќе го објави првиот конкурс за вработување нови професионални војници во Армијата на Република Македонија (АРМ), најави ...
СУПЕР ВЕСТИ

СУПЕР ВЕСТИ

1 Супер вест за Македонците стаса неделава од Европската унија. Бугарија, која од 1 јануари ќе биде претседавач со Унијата, најави дека ќе се потруди ...
СЛОВАЧКА ДОНИРАШЕ 1.500 ЧИФТА ЧИЗМИ ЗА ПОЛИЦИЈАТА

СЛОВАЧКА ДОНИРАШЕ 1.500 ЧИФТА ЧИЗМИ ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Полицајците задолжени за заштита на државната граница добија 1.500 чифта чизми, донација од Словачка. Амбасадорот на Словачка Мартин Безак денеска на ...
4 / 4 НАПИСИ