Таг: членови

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ ЌЕ СЕ ИЗБИРА СО ГЛАСАЊЕ НА СЕКОЈ ЧЛЕН, ЦРВЕНАТА СТАНА ПАРТИСКА БОЈА, КАЖА ЗАЕВ ПО КОНГРЕСОТ

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ ЌЕ СЕ ИЗБИРА СО ГЛАСАЊЕ НА СЕКОЈ ЧЛЕН, ЦРВЕНАТА СТАНА ПАРТИСКА БОЈА, КАЖА ЗАЕВ ПО КОНГРЕСОТ

Мандатот на претседателот на СДСМ Зоран Заев ќе заврши во мај, и новиот претседател ќе се избере во април-мај на конгрес на внатрепартиски избори, кад ...
КОТЕВСКА, СТЕФАНОВ И ГЕОРГИЕВ ПОКАНЕТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО АМЕРИКАНСКАТА ФИЛМСКА АКАДЕМИЈА

КОТЕВСКА, СТЕФАНОВ И ГЕОРГИЕВ ПОКАНЕТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО АМЕРИКАНСКАТА ФИЛМСКА АКАДЕМИЈА

Американската академија за филмска уметност и наука ги покани за членство македонските режисери Тамара Котевска и Љубо Стефанов, автори на документаре ...
ПОЛОВИНА ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ДРЖАВНИТЕ УПРАВНИ ОДБОРИ СЕ ПОЧЕТНИЦИ

ПОЛОВИНА ОД ЧЛЕНОВИТЕ НА ДРЖАВНИТЕ УПРАВНИ ОДБОРИ СЕ ПОЧЕТНИЦИ

Половина од членовите на управните и надзорните одбори во државните и јавните претпријатија се со работно искуство помало од 5 години, покажува истраж ...
НЕ Е СПОРНО ШТО МОЈОТ БАЏАНАК Е ИЗБРАН ЗА ЧЛЕН НА АНТИКОРУПЦИСКА, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НЕ Е СПОРНО ШТО МОЈОТ БАЏАНАК Е ИЗБРАН ЗА ЧЛЕН НА АНТИКОРУПЦИСКА, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема ништо спорно во изборот на неговиот баџанак Нури Бајрами за член на новата Антикорупциската к ...
НОВИТЕ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ ДАДОА ЗАКЛЕТВА

НОВИТЕ АНТИКОРУПЦИОНЕРИ ДАДОА ЗАКЛЕТВА

Новите антикорупционери денеска во Собранието дадоа свечена заклетва, откако попладнето со 65 гласа „за“ и 10 воздржани беа избрани на пленарна седниц ...
РЕВИЗОРКАТА БИЛЈАНА ИВАНОВСКА ПРЕДЛОЖЕНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

РЕВИЗОРКАТА БИЛЈАНА ИВАНОВСКА ПРЕДЛОЖЕНА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Собраниската Комисија за избори и именување едногласно ги изгласа новите шест членови на Антикорупциската комисија и за претседател ја предложи ревизо ...
ПОЗНАТИ ПРВОРАНГИРАНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

ПОЗНАТИ ПРВОРАНГИРАНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Комисијата за селекција на кандидатите за избор на членови и претседател на Антикорупциската комисија вечерва заврши со бодување на пријавените кандид ...
ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

ДВАЈЦА АНТИКОРУПЦИОНЕРИ СЕ ПОД ИСТРАГА ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ СО ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ

Двајца членови на последниот состав на Антикорупциската комисија се под истрага за злоупотребите со патните трошоци, кои ги откри САКАМДАКАЖАМ.МК на 2 ...
МИНИСТЕРОТ АДЕМИ ПРЕКУ ДИРЕКТНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЌЕ ПРИМА ПОФАЛБИ И ЖАЛБИ ЗА ГОДИШНАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА

МИНИСТЕРОТ АДЕМИ ПРЕКУ ДИРЕКТНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЌЕ ПРИМА ПОФАЛБИ И ЖАЛБИ ЗА ГОДИШНАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА

Министерот за култура Асаф Адеми ги повикува сите кои имаат сугестии или жалби за конкурсот за Годишната програма во културата за 2019 година, преку д ...
ШИЛЕГОВ НЕ ГО ПРИФАТИ ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА ДА БИДЕ ВО ОДБОРОТ ЗА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“

ШИЛЕГОВ НЕ ГО ПРИФАТИ ПРЕДЛОГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВАЛЕНТИНА БОЖИНОВСКА ДА БИДЕ ВО ОДБОРОТ ЗА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“

Валентина Божиновска била еден од предлозите на советниците од ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје за член на одборот за доделување на наградата „13 Ноември“. О ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ