Таг: д-р Гзим Нуредини

21-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

21-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

21-годишно момче од Тетово почина од ковид-19 во Клиничката болница во Тетово. Тој пред 10 дена бил донесен на лекување, но веќе бил во многу тешка со ...
ЏАБЕ ЌЕ ВЕ ЛЕЧИМЕ АКО НЕ СТЕ ДИСЦИПЛИНИРАНИ И АКО НЕ СЕ ВАКЦИНИРАТЕ, АПЕЛИРА Д-Р НУРЕДИНИ ОД ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

ЏАБЕ ЌЕ ВЕ ЛЕЧИМЕ АКО НЕ СТЕ ДИСЦИПЛИНИРАНИ И АКО НЕ СЕ ВАКЦИНИРАТЕ, АПЕЛИРА Д-Р НУРЕДИНИ ОД ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Лекарите се преморени од ковид пандемијата, но тоа не е проблем, проблем е недисциплинираноста на народот и отпорот кон вакцинацијата, вели за САКАМДА ...
2 / 2 НАПИСИ