Таг: Данела Арсовска

1 2 3 38 10 / 371 НАПИСИ
УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

Управниот одбор на ЈП „Водовод и канализација“  во Скопје, денеска држеше седница во ходник оти салата им била заклучена. Една од точките на дневен ре ...
ШАЛТЕР-САЛАТА ВО СКОПСКАТА ПОШТА ШТО ГО ГУБИ БЛЕСОКОТ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА КРЕАТИВНИ НАСТАНИ, ИМ РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА И НА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА

ШАЛТЕР-САЛАТА ВО СКОПСКАТА ПОШТА ШТО ГО ГУБИ БЛЕСОКОТ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА КРЕАТИВНИ НАСТАНИ, ИМ РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР НА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА И НА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска се заблагодари на сите досегашни градоначалници за нивниот придонес Скопје да стане Град на културата за 202 ...
ЕСМ ПРЕЗЕДЕ ОБВРСКА ДА ЈА САНИРА ШТЕТАТА НА МОСТОТ БЕЛАСИЦА, ВЕЛИ АРСОВСКА

ЕСМ ПРЕЗЕДЕ ОБВРСКА ДА ЈА САНИРА ШТЕТАТА НА МОСТОТ БЕЛАСИЦА, ВЕЛИ АРСОВСКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека ЕСМ презел обврска да ја санира штетата на долниот дел од мостот Беласица, настаната во пожар на 1 ...
ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА НАТЕГАЊЕ ВЛАДАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОД ГРАД СКОПЈЕ

ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА НАТЕГАЊЕ ВЛАДАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОД ГРАД СКОПЈЕ

Владата конечно ја презеде Универзална сала од Град Скопје бидејќи градоначалничката Данела Арсовска не сакаше да продолжи со реконструкцијата. По едн ...
ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ ГИ РАСКОПА ТРОТОАРИТЕ НА МОСТОТ „ОБЕДИНЕТИ НАЦИИ“ И ГИ ОСТАВИ ТАКА

Еден месец тротоарите на мостот „Обединети нации“ стојат раскопани и не се градат. Град Скопје на 15 август го откорна асфалтот од патеките за пешаци ...
АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска со уште пет нејзини колеги се во неколкудневна студиска посета на САД на покана на Американската амбасада. ...
ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ЕСМ не треба да го санира мостот „Беласица“ тоа си е обврска на Град Скопје, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК од државната компанија, откако во саботата од Гр ...
АРСОВСКА ПУШТИ ЗА СООБРАЌАЈ ДВЕ ЛЕНТИ ОД ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ ЕСМ ЌЕ ГО САНИРА КОГА ЌЕ СТАВА НОВИ ЦЕВКИ

АРСОВСКА ПУШТИ ЗА СООБРАЌАЈ ДВЕ ЛЕНТИ ОД ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ ЕСМ ЌЕ ГО САНИРА КОГА ЌЕ СТАВА НОВИ ЦЕВКИ

Од денеска, по двете надворешни ленти на мостот „Беласица“ може да возат лесни возила, соопштија од Град Скопје. Во соопштението испратено до медиумит ...
АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски ја повикува градоначалничката Данела Арсовска да се фати за работа и да го сани ...
АРСОВСКА ГО ЗАБОРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, НЕ ГО САНИРА НИТУ КАЖУВА КОГА ЌЕ ПОЧНЕ

АРСОВСКА ГО ЗАБОРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, НЕ ГО САНИРА НИТУ КАЖУВА КОГА ЌЕ ПОЧНЕ

Мостот „Беласица“ четврти месец е затворен за сообраќај и пешаци, а санацијата уште не е почната ниту пак се знае кога и дали ќе почне. Градоначалничк ...
1 2 3 38 10 / 371 НАПИСИ