Таг: Данела Арсовска

1 9 10 11 12 110 / 113 НАПИСИ
СЕ НАДЕВАМ ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ СПОГОДБЕНО ЌЕ СЕ РАСКИНЕ, СКОПЈЕ НЕМА ДА БИДЕ ТАЖНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА  

СЕ НАДЕВАМ ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ СПОГОДБЕНО ЌЕ СЕ РАСКИНЕ, СКОПЈЕ НЕМА ДА БИДЕ ТАЖНО ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА  

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска се надева дека со  фирмата „Линк медиа плус“ спогодбено ќе се раскине договорот за новогодишно украсување. ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ЈА ПРЕЗЕДЕ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ФУНКЦИЈА ВО СКОПЈЕ ОД ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ

Данела Арсовска денеска ја презема градоначалничката функција од досегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов. Шилегов ја пречека Арсовска в ...
НАРОДЕ – ШТИКЛА!

НАРОДЕ – ШТИКЛА!

Што е важно ако Охрид нема педијатри, кога новиот градоначалник вети дека ќе ги врати шанковите на плажите што го загадуваа Езерото. Важно е да се гра ...
ДЕМОКРАТИЈАТА ПОДРАЗБИРА ПОДНЕСУВАЊЕ ОДГОВОРНОСТ, ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕМИЕР И ЛИДЕР НА СДСМ ПОРАДИ ПОРАЗОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДЕМОКРАТИЈАТА ПОДРАЗБИРА ПОДНЕСУВАЊЕ ОДГОВОРНОСТ, ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕМИЕР И ЛИДЕР НА СДСМ ПОРАДИ ПОРАЗОТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ по денешниот втор круг од локалните избори, во кој ВМРО-ДПМНЕ победи во Скопје, Бито ...
ШИЛЕГОВ Ѝ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА АРСОВСКА, РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ДА ДОЗВОЛИ СКОПЈЕ ПОВТОРНО ДА БИДЕ СИЛУВАНО

ШИЛЕГОВ Ѝ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА АРСОВСКА, РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ДА ДОЗВОЛИ СКОПЈЕ ПОВТОРНО ДА БИДЕ СИЛУВАНО

Досегашниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов ѝ ја честиташе победата на независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска, која ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ГРАД СКОПЈЕ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ГРАД СКОПЈЕ

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска прогласи победа и рече дека победата е огромна. „Гол ...
ПЕТРОВСКА ОД СДСМ ПОКАЖА БУГАРСКА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНИЕЛА АРСОВСКА ОД ПЕТРИЧ, СО БРОЈ, ДАТА НА РАЃАЊЕ И БОЈА НА ОЧИТЕ

ПЕТРОВСКА ОД СДСМ ПОКАЖА БУГАРСКА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНИЕЛА АРСОВСКА ОД ПЕТРИЧ, СО БРОЈ, ДАТА НА РАЃАЊЕ И БОЈА НА ОЧИТЕ

Пратеничката од СДСМ и поранешен заменик-министер за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска на прес-конференција објави и бугарска лична карта ш ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ИМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ТАА МОЛЧИ, А ОД ВМРО-ДПМНЕ ДЕМАНТИРААТ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ИМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ТАА МОЛЧИ, А ОД ВМРО-ДПМНЕ ДЕМАНТИРААТ

Пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ денеска на прес-конференција покажа документ со кој тврди дека е доказ-оригинал за бугарско државјанство на н ...
КАЖИ ФАЛА

КАЖИ ФАЛА

Ти на граѓаните им го одземаш квалитетот на живот, а граѓаните ти ги одземаат гласовите. ...
ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Актуелниот градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов вели дека ќе победи во вториот круг на Локалните избори, во кој противкандидат ќе му биде Дан ...
1 9 10 11 12 110 / 113 НАПИСИ