Таг: Дарко Костадиновски

НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

1 Слика број 1: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска-Давкова на собир на десничарските европски партии во Брисел ...
КАКО ОВОЈ ЧОВЕК МОЖЕ ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЗА ДАРКО КОСТАДИНОВСКИ КОМУ НЕ МУ СЕ ВАЖНИ ХУМАНОТО И КВАЛИТЕТНОТО ЖИВЕЕЊЕ

КАКО ОВОЈ ЧОВЕК МОЖЕ ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЗА ДАРКО КОСТАДИНОВСКИ КОМУ НЕ МУ СЕ ВАЖНИ ХУМАНОТО И КВАЛИТЕТНОТО ЖИВЕЕЊЕ

По вчерашната одлука на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, академик Владо Камбовски го посочи уставниот судиј ...
УСТАВНИТЕ СУДИИ ПРЕДЛОЖЕНИ ОД ИВАНОВ ЈА БРАНАТ УСТАВНОСТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ГОШЕВА ЈА НАПАЃА

УСТАВНИТЕ СУДИИ ПРЕДЛОЖЕНИ ОД ИВАНОВ ЈА БРАНАТ УСТАВНОСТА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ГОШЕВА ЈА НАПАЃА

Референдумското прашање: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот на Република Македонија и Република Грција“ е двосмислено, конфу ...
НЕ ГО СОВЕТУВАВ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИКОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КОЈ ДЕНЕСКА БЕШЕ ИЗБРАН ЗА УСТАВЕН СУДИЈА

НЕ ГО СОВЕТУВАВ ИВАНОВ ЗА АМНЕСТИЈАТА, ВЕЛИ СОВЕТНИКОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КОЈ ДЕНЕСКА БЕШЕ ИЗБРАН ЗА УСТАВЕН СУДИЈА

Новиот уставен судија Дарко Костадиновски, кој досега беше советник на Ѓорге Иванов, вели дека не го советувал претседателот да ја прогласи амнестијат ...
СОБРАНИЕТО ГИ ИЗБРА КОСТАДИНОВСКИ И КАДРИУ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

СОБРАНИЕТО ГИ ИЗБРА КОСТАДИНОВСКИ И КАДРИУ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

Професорот Осман Кадриу и Дарко Костадиновски, советник на претседателот Ѓорге Иванов, се избрани за судии на Уставниот суд. Пратениците ги избраа ден ...
СДСМ И ДУИ ЌЕ ГИ ГЛАСААТ ПРЕДЛОЗИТЕ НА ИВАНОВ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

СДСМ И ДУИ ЌЕ ГИ ГЛАСААТ ПРЕДЛОЗИТЕ НА ИВАНОВ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

Парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ, како и пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе му ги изгласаат на претседателот Ѓорге Иванов предложените ...
6 / 6 НАПИСИ