Таг: ДДВ

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
И МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ СМЕТА ДЕКА ПОКАЧЕНАТА СТАПКА НА ДДВ ЗА СОНЧОГЕД Е НЕПРИФАТЛИВА, АМА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ЈА НАМАЛУВА НИТУ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ

И МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ СМЕТА ДЕКА ПОКАЧЕНАТА СТАПКА НА ДДВ ЗА СОНЧОГЕД Е НЕПРИФАТЛИВА, АМА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ НЕ ЈА НАМАЛУВА НИТУ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ

И министерот за земјоделие Љупчо Николовски не се согласува со владината одлука сончогледот да има покачен ДДВ на 10 отсто, како луксузен производ. Та ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОНИКЕЛ“ УШТЕ ЧЕКААТ ПОВРАТ НА ДДВ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА, ЦЕЛА НЕДЕЛА ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ЕУРОНИКЕЛ“ УШТЕ ЧЕКААТ ПОВРАТ НА ДДВ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА, ЦЕЛА НЕДЕЛА ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП

Цела недела вработените од „Еуроникел индустри“ од Кавадарци протестираат на регионалниот пат Градско-Прилеп. Во траење од три часа, сообраќајот кон П ...
ЧЕКАЈЌИ ДРЖАВАТА ДА ИМ ВРАТИ ДДВ ЗА ДА ИМ СЕ ИСПЛАТИ ПЛАТА, ВРАБОТЕНИТЕ НА „ЕУРОНИКЕЛ ИНДУСТРИ“ ГО БЛОКИРАA ПАТОТ КАВАДАРЦИ-ДРЕНОВО

ЧЕКАЈЌИ ДРЖАВАТА ДА ИМ ВРАТИ ДДВ ЗА ДА ИМ СЕ ИСПЛАТИ ПЛАТА, ВРАБОТЕНИТЕ НА „ЕУРОНИКЕЛ ИНДУСТРИ“ ГО БЛОКИРАA ПАТОТ КАВАДАРЦИ-ДРЕНОВО

Три часа беше блокиран патот до Кавадарци до Дреново од вработените на „Еуроникел индустри“, поранешен Фени. Во периодот од 12 до 15 часот, тие не доз ...
ВЕЛЕШКА МАСЛОДАЈНА БАРА СОНЧОГЛЕДОТ ДА СЕ ТРГНЕ ОД ЛИСТАТА НА ЛУКСУЗНИ ПРОИЗВОДИ, НА КОИ ДДВ ИМ СЕ ПОКАЧИ НА 10 ОТСТО

ВЕЛЕШКА МАСЛОДАЈНА БАРА СОНЧОГЛЕДОТ ДА СЕ ТРГНЕ ОД ЛИСТАТА НА ЛУКСУЗНИ ПРОИЗВОДИ, НА КОИ ДДВ ИМ СЕ ПОКАЧИ НА 10 ОТСТО

Велешка Маслодајна бара сончогледот да се тргне од листа на луксузни производи, откако ДДВ за оваа индустриска култура Владата го покачи од 5 на 10 от ...
ВЛАДАТА СЕ ПРЕМИСЛИ, ЦВЕКЛОТО, ФЕФЕРОНКИТЕ, ЦРВЕНИОТ ПИПЕР, БЕБЕШКИТЕ КАШИ И АДАПТИРАНО МЛЕКО ОСТАНУВААТ СО 5% ДАНОК

ВЛАДАТА СЕ ПРЕМИСЛИ, ЦВЕКЛОТО, ФЕФЕРОНКИТЕ, ЦРВЕНИОТ ПИПЕР, БЕБЕШКИТЕ КАШИ И АДАПТИРАНО МЛЕКО ОСТАНУВААТ СО 5% ДАНОК

Владата да денешната седница ја корегираше листата на основните прехранбени производи кои наместо со 5 ќе се даночат со 10 отсто данок. Од оваа листа ...
ПОСКАПЕА И МУЛТИВИТАМИНИТЕ, ПРОБИОТИЦИТЕ И СИТЕ ПРЕПАРАТИ ЗА ИМУНИТЕТ, ТИЕ СЕ ДАНОЧАТ КАКО ЛУКСУЗЕН ДОДАТОК НА ИСХРАНА СО 10% ДДВ

ПОСКАПЕА И МУЛТИВИТАМИНИТЕ, ПРОБИОТИЦИТЕ И СИТЕ ПРЕПАРАТИ ЗА ИМУНИТЕТ, ТИЕ СЕ ДАНОЧАТ КАКО ЛУКСУЗЕН ДОДАТОК НА ИСХРАНА СО 10% ДДВ

Витамини неопходни за раст и развој на доенчиња и деца, како и витамини за трудници и за возрасни за подигнување на имунитетот се меѓу луксузните дода ...
НИЕ ИМАМЕ НАЈНИСКО ДДВ И 10 ОТСТО ДАНОК Е ПОВЛАСТЕНА СТАПКА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА ПОСКАПУВАЊЕТО НА ХРАНАТА

НИЕ ИМАМЕ НАЈНИСКО ДДВ И 10 ОТСТО ДАНОК Е ПОВЛАСТЕНА СТАПКА, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА ПОСКАПУВАЊЕТО НА ХРАНАТА

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека прехранбените производи кои поскапеа откако Владата го зголеми ДДВ од 5 на 10 отсто и понатаму се со повластена ...
ЧАЈ И ЦВЕКЛО

ЧАЈ И ЦВЕКЛО

Ние здрави, тие изнакрадени. ...
НОВИ ПОВИСОКИ ЦЕНИ НА ПРЕХРАНБЕНИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЕДНИ ДЕКА СЕ ЛУКСУЗ, А ДРУГИ ДЕКА НЕ СЕ ЗДРАВИ

НОВИ ПОВИСОКИ ЦЕНИ НА ПРЕХРАНБЕНИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЕДНИ ДЕКА СЕ ЛУКСУЗ, А ДРУГИ ДЕКА НЕ СЕ ЗДРАВИ

Стотина прехранбени производи поскапеа откако Владата го зголеми ДДВ од 5 на 10 отсто. Од денеска на сила стапува Одлуката за определување на добрата ...
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ