Таг: Дебар маало

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
„БИТЛСИ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ВО СПОМЕН НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ, В САБОТА

„БИТЛСИ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ВО СПОМЕН НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ, В САБОТА

Прослава на животот на Горан Стефановски во Дебар Маало е насловен настанот кој ќе се одржи утре (сабота) во 12 часот, во триаголниот парк спорти кафе ...
СО СТОЛПЧИЊА ЌЕ СЕ ОГРАДИ КРУЖНИОТ ТЕК ВО ДЕБАР МААЛО ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ

СО СТОЛПЧИЊА ЌЕ СЕ ОГРАДИ КРУЖНИОТ ТЕК ВО ДЕБАР МААЛО ЗА ДА НЕ СЕ ПАРКИРААТ КОЛИ

Општина Центар го бележи кружниот тек во Дебар Маало, за да не се паркираат автомобили каде ќе стасаат. Утрово со хоризонтална сигнализација се бележе ...
ТРОТОАРИТЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ЌЕ СЕ ПАРКИРА ПАРАЛЕЛНО НА УЛИЦА

ТРОТОАРИТЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ЌЕ СЕ ПАРКИРА ПАРАЛЕЛНО НА УЛИЦА

Тротоарите на улицата Орце Николов ќе бидат ослободени од паркирани возила, а на нив ќе има велосипедска и пешачка патека. Проектот за реконструкција ...
ЗА ЦЕЛА ГОДИНА ПОЛИЦИЈАТА ПИШАЛА САМО 114 КАЗНИ ЗА ДОТУР НА СТОКА, А НИКОЈ НЕ ЈА ПОЧИТУВА ЗАБРАНАТА ВО СКОПЈЕ

ЗА ЦЕЛА ГОДИНА ПОЛИЦИЈАТА ПИШАЛА САМО 114 КАЗНИ ЗА ДОТУР НА СТОКА, А НИКОЈ НЕ ЈА ПОЧИТУВА ЗАБРАНАТА ВО СКОПЈЕ

За една година откако Град Скопје ја воведе забраната за дотур на стока во центарот на градот, Министерството за внатрешни работи пишало 114 казни. За ...
ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ ПАРКИРАЊЕТО ВО ДЕБАР МААЛО, БУЊАКОВЕЦ И КАПИШТЕЦ

ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ ПАРКИРАЊЕТО ВО ДЕБАР МААЛО, БУЊАКОВЕЦ И КАПИШТЕЦ

Поскапе зонското паркирање во Дебар Маало, Капиштец и Буњаковец. Од вчера еден час паркирање на зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНА АКЦИЈА СО УРИВАЊЕ ДИВИ КАФЕАНСКИ ТЕРАСИ ВО ДЕБАР МААЛО

ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНА АКЦИЈА СО УРИВАЊЕ ДИВИ КАФЕАНСКИ ТЕРАСИ ВО ДЕБАР МААЛО

  Општина Центар утрово почна со уривање на диви тераси на кафеаните на улицата Аминта Трети (Ленинова) во Дебар Маало. Се уриваа тераси на ...
ГОРИ СТАН ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ДЕБАР МААЛО

ГОРИ СТАН ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА ДЕБАР МААЛО

Гори стан на поткровје од зграда на улица Дебарца во скопската населба Дебар Маало. Во моментов екипите на бригадата за противпожарна заштита се на ...
ТРОТОАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ОСЛОБОДАТ ОД ВОЗИЛА ЗА 1,5 ГОДИНА

ТРОТОАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ОСЛОБОДАТ ОД ВОЗИЛА ЗА 1,5 ГОДИНА

За година и половина тротоaрите во Општина Центар ќе се ослободат од возила. Советот на Општина Центар денеска ја усвои предлог-препораката на градона ...
КАЗНИ ЗА 20 КАФУЛИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗА ДИВИ ТЕРАСИ И ГЛАСНА МУЗИКА

КАЗНИ ЗА 20 КАФУЛИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗА ДИВИ ТЕРАСИ И ГЛАСНА МУЗИКА

Општина Центар синоќа казни 20 кафулиња во скопско Дебар Маало, на улиците Македонија и во населбата Пролет во строгиот центар на градот, поради диви ...
СИ ЗАГРАДИ УЛИЦА ЗА ЛЕТНА ТЕРАСА, ОПШТИНА ЦЕНТАР МУ ДАДЕ РОК ОД ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЈА ОТСТРАНИ

СИ ЗАГРАДИ УЛИЦА ЗА ЛЕТНА ТЕРАСА, ОПШТИНА ЦЕНТАР МУ ДАДЕ РОК ОД ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЈА ОТСТРАНИ

Газдата на новото кафуле на улицата Мирослав Крлежа во Дебар Маало, со столпчиња ја заградил улицата која минува пред објектот. Покрај што е заградена ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ