Таг: дефект

1 2 10 / 16 НАПИСИ
СЕ РАСИПА ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ДЕКА МОЖЕБИ ЌЕ ТРГНЕ ПОПЛАДНЕВО

СЕ РАСИПА ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ДЕКА МОЖЕБИ ЌЕ ТРГНЕ ПОПЛАДНЕВО

Патничкиот воз за Кочани ниту тргна, ниту стигна. Вчера попладне тој требаше да појде во 16,40 за Скопје, а утрово за Кочани во пет часот, но го немаш ...
ПУКНА АЗБЕСТНА ЦЕВКА И ПОПЛАВИ УЛИЦИ ВО БИТОЛА

ПУКНА АЗБЕСТНА ЦЕВКА И ПОПЛАВИ УЛИЦИ ВО БИТОЛА

Вода се излеа по улици во центарот на Битола откако пукна големата азбестна цевка. Таа течеше и по коловозот на една од најоптоварените улици, Димитар ...
СЕ РАСИПА МАМОГРАФОТ ВО ПОЛИКЛИНИКА БУКУРЕШТ

СЕ РАСИПА МАМОГРАФОТ ВО ПОЛИКЛИНИКА БУКУРЕШТ

Новиот дигитален мамограф во поликлиниката Букурешт е во дефект, а во останатите поликлиники слободен термин за снимање нема до крајот на годината. Сп ...
ПЕТНАЕСЕТИНА БИТОЛСКИ СЕЛА ЧЕТВРТИ ДЕН СЕ БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ СНЕГ

ПЕТНАЕСЕТИНА БИТОЛСКИ СЕЛА ЧЕТВРТИ ДЕН СЕ БЕЗ СТРУЈА ПОРАДИ СНЕГ

Поради снег кој заврна во ноември, четири дена без струја се петнаесетина села во битолскиот регион. Од ЕВН велат дека снегот што наврна во неделата б ...
ДЕФЕКТИТЕ НА ДОТРАЕНИТЕ САЛОНИТНИ ЦЕВКИ СЕ ПРИЧИНА ЗА ПРЕКИНИТЕ НА ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО ТЕТОВО

ДЕФЕКТИТЕ НА ДОТРАЕНИТЕ САЛОНИТНИ ЦЕВКИ СЕ ПРИЧИНА ЗА ПРЕКИНИТЕ НА ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО ТЕТОВО

Иако се наоѓа под Шар Планина, Тетово со години има проблеми со снабдување со вода за пиење. Повеќечасовните рестрикции на водата за пиење во летниот, ...
СЕ РАСИПА МЕРНАТА СТАНИЦА ЗА КВАЛИТЕТ НА ВОЗДУХОТ ВО ГАЗИ БАБА, ПОПРАВКА ОД ПОНЕДЕЛНИК

СЕ РАСИПА МЕРНАТА СТАНИЦА ЗА КВАЛИТЕТ НА ВОЗДУХОТ ВО ГАЗИ БАБА, ПОПРАВКА ОД ПОНЕДЕЛНИК

Расипана е мерната станица за мерење амбиентален воздух во скопска Гази Баба, која е дел од мониторинг системот на Министерството за животна средина. ...
ДОЈРАН СО ВОДА ОД ЦИСТЕРНИ ОТИ СЕ РАСИПА ПУМПНАТА СТАНИЦА

ДОЈРАН СО ВОДА ОД ЦИСТЕРНИ ОТИ СЕ РАСИПА ПУМПНАТА СТАНИЦА

Повеќе од 24 часа Стар Дојран е без вода, а жителите и гостите во ова туристичко место реагираат по социјалните мрежи и дека состојбата станува аларма ...
ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОД ГО ОСТАВИ ОХРИД 24 ЧАСА БЕЗ ВОДА

ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОД ГО ОСТАВИ ОХРИД 24 ЧАСА БЕЗ ВОДА

Цел Охрид беше без вода до синоќа околу полноќ или пет часа повеќе од најaвата на ЈП „Охридски водовод“. Оттаму ги известија охриѓани дека поради чист ...
ГРОМ ГО ИСКЛУЧИ БЛОКОТ ЕДЕН ВО РЕК „БИТОЛА“

ГРОМ ГО ИСКЛУЧИ БЛОКОТ ЕДЕН ВО РЕК „БИТОЛА“

Невремето што викендов ја зафати Битола во РЕК предизвикало исклучување на блок 1 од системот за производство на електрична енергија, потврдија од ЕЛЕ ...
МАМОГРАФОТ ВО БОЛНИЦАТА „НАУМ ОХРИДСКИ“ СЕ РАСИПАЛ ОД ПРЕКИН НА СТРУЈА

МАМОГРАФОТ ВО БОЛНИЦАТА „НАУМ ОХРИДСКИ“ СЕ РАСИПАЛ ОД ПРЕКИН НА СТРУЈА

Мамографот на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, или поранешна градска болница, е во дефект, кој настанал при краткотраен прекин во сн ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ