Таг: дексаметазон

ТРАМП ПРИМА И ДЕКСАМЕТАЗОН И МОЖНО Е УТРЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА

ТРАМП ПРИМА И ДЕКСАМЕТАЗОН И МОЖНО Е УТРЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА

Доналд Трамп двапати примил кислородна поддршка во изминатите денови, но неговата состојба продолжува да се подобрува, изјави неговиот лекар Шон Конли ...
ДЕКСАМЕТАЗОН МОЖЕ ДА ГО СПАСИ ЖИВОТОТ НА ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД-19, ПОКАЖА БРИТАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

ДЕКСАМЕТАЗОН МОЖЕ ДА ГО СПАСИ ЖИВОТОТ НА ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД-19, ПОКАЖА БРИТАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Евтин и широко достапен лек наречен дексаметазон може да го спаси животот на тешко болните пациенти со КОВИД-19. Британските експерти велат дека ле ...
2 / 2 НАПИСИ