Таг: демантира

И ДАНСКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ГО ПОДДРЖУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

И ДАНСКА ДЕМАНТИРА ДЕКА ГО ПОДДРЖУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македониј ...
ВАЈГЛ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЗБОРУВАЛ ЗА ТОА ШТО МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ

ВАЈГЛ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЗБОРУВАЛ ЗА ТОА ШТО МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеска во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за не ...
2 / 2 НАПИСИ