Таг: демонстранти

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
ОСУМДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ЦУФИ КОКА И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ОСУМДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА ЦУФИ КОКА И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Осум дена притвор доби Цуфи Кока, кој истрела од пиштол како дел од групата која завчера кај плоштадот Скендербег во Скопје ги нападна со камења, шиши ...
ПОВРЕДЕНИ 47 ПОЛИЦАЈЦИ ОТКАКО 30-ТИНА ДЕМОНСТРАНТИ СО ФАНТОМКИ КРШЕА СТАКЛА НА СОБРАНИЕТО ПО ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ДИГАЊЕ НА БУГАРСКОТО ВЕТО ЗА ЕУ

ПОВРЕДЕНИ 47 ПОЛИЦАЈЦИ ОТКАКО 30-ТИНА ДЕМОНСТРАНТИ СО ФАНТОМКИ КРШЕА СТАКЛА НА СОБРАНИЕТО ПО ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ДИГАЊЕ НА БУГАРСКОТО ВЕТО ЗА ЕУ

Четириесет и седум полицајци се повредени, од кои десетина потешко, а 11 демонстранти се приведени откако ескалираше мирниот протест против францускио ...
УАПСЕНИ 5.800 ДЕМОНСТРАНТИ ВО КАЗАХСТАН, ТОКАЕВ ВЕЛИ ЗЕМЈАТА Е СТАБИЛНА

УАПСЕНИ 5.800 ДЕМОНСТРАНТИ ВО КАЗАХСТАН, ТОКАЕВ ВЕЛИ ЗЕМЈАТА Е СТАБИЛНА

Кабинетот на претседателот на Казахстан соопшти дека околу 5.800 луѓе се приведени од полицијата за време на протестите кои изминатата недела прерасна ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО БЕЛГРАД ГИ ИЗВЛЕЧКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ОД РТС, ТИЕ ВЕЛАТ НЕ СИ ОДАТ ДОДЕКА НЕ ГОСТУВААТ ВО ВЕСТИТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ВО БЕЛГРАД ГИ ИЗВЛЕЧКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ОД РТС, ТИЕ ВЕЛАТ НЕ СИ ОДАТ ДОДЕКА НЕ ГОСТУВААТ ВО ВЕСТИТЕ

Полицијата ги изнесе демонстрантите од зградата на националниот сервис РТС во Белград, по што тие продолжија да протестираат пред влезот на телевизија ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ИСКРШИЛЕ КАФУЛЕ И ФРЛИЛЕ СОЛЗАВЕЦ ВРЗ ГОСТИТЕ, А ЗАПАЛИЛЕ И КОМБЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ИСКРШИЛЕ КАФУЛЕ И ФРЛИЛЕ СОЛЗАВЕЦ ВРЗ ГОСТИТЕ, А ЗАПАЛИЛЕ И КОМБЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

Околу 50 демонстранти вчера искршиле кафуле на плоштадот Македонија во Скопје и фрлиле солзавец врз гостите, велат од Министерството за внатрешни рабо ...
ПРОТЕСТИТЕ ВО ИРАН СТАНУВААТ ПОНАСИЛНИ, 12 ЗАГИНАТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО ИРАН СТАНУВААТ ПОНАСИЛНИ, 12 ЗАГИНАТИ

Протестите во Иран го имаа најкрвавиот ден досега, откако 12 луѓе беа убиени во обидите да се заземат воени бази и полициски станици, соопшти државнат ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ИЗВЛЕЧЕНИ ОД СОБРАНИЕТО СО ОКЛОПНИ ВОЗИЛА

ПРАТЕНИЦИТЕ ИЗВЛЕЧЕНИ ОД СОБРАНИЕТО СО ОКЛОПНИ ВОЗИЛА

И последните пратеници пред малку беа извлечени од Собранието со оклопни транспортери на полицијата, јавија репортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК. Неколку ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕТО, ВНАТРЕ НЕ СЕ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕТО, ВНАТРЕ НЕ СЕ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ

Демонстрантите од иницијативата „За заедничка Македонија“ влегоа во Собранието на Македонија додека новоизбраниот претседател Талат Џафери држеше прес ...
ШАРЕНИТЕ СТАНАА СВЕТСКИ ИКОНИ НА ГРАЃАНСКИОТ ОТПОР

ШАРЕНИТЕ СТАНАА СВЕТСКИ ИКОНИ НА ГРАЃАНСКИОТ ОТПОР

Скопската активистка Јасмина Голубовска, чиј гест на антивладините протести на 5 мај, 2015 во Скопје го обиколи светот, е вброена меѓу фотографиите на ...
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГО ПРОБИВА КОРДОНОТ ПОЛИЦАЈЦИ – НАПНАТО ОКОЛУ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ГО ПРОБИВА КОРДОНОТ ПОЛИЦАЈЦИ – НАПНАТО ОКОЛУ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ

Воден топ и оклопно возило поставени на улица Македонија покрај градилиштата за новите барокни згради, го пресекоа патот на Шарената револуција кон Ми ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ