Таг: депонии

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ДИВИТЕ ДЕПОНИИ СЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА, ОПШТИНИТЕ ВООПШТО НЕ ГО СОБИРААТ СМЕТОТ ОД НЕКОИ СЕЛА

ДИВИТЕ ДЕПОНИИ СЕ ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ШАР ПЛАНИНА, ОПШТИНИТЕ ВООПШТО НЕ ГО СОБИРААТ СМЕТОТ ОД НЕКОИ СЕЛА

На повеќе места на Шар Планина, најчесто во близина на селата, постојат диви депонии со смет. Од Националниот парк Шар Планина велат дека проблемот ле ...
СОМОВИ И МЕЧКИ

СОМОВИ И МЕЧКИ

Не сме ние евроскептици. Ние само не дозволуваме Владата да ни ја потценува интелигенцијата. ...
И АРСОВСКА КАКО ШИЛЕГОВ ПОБАРА ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ОТИ СКОПЈЕ Е ЗАТРУПАНО ВО ЃУБРЕ

И АРСОВСКА КАКО ШИЛЕГОВ ПОБАРА ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО ДА ДОНЕСАТ ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ОТИ СКОПЈЕ Е ЗАТРУПАНО ВО ЃУБРЕ

Градоначалничката Данела Арсовска бара да се донесе Закон за комунална полиција. Таа денеска на својот фејсбук профил објави дека до Собранието и Влад ...
„ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ ВОВЕДУВА НОЌНА СМЕНА ВО ЛЕТНАТА СЕЗОНА, ЛАНИ ИСЧИСТЕНИ НАД 600 ДЕПОНИИ

„ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ ВОВЕДУВА НОЌНА СМЕНА ВО ЛЕТНАТА СЕЗОНА, ЛАНИ ИСЧИСТЕНИ НАД 600 ДЕПОНИИ

Охрид, најголемиот туристички центар во државата, на стартот од сезоната интензивно се подготвува за пречек на туристите. Се уредуваат зелените површи ...
AРСОВСКА СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОРАДИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ МОЖЕ ДА ЧИСТИ ДЕПОНИИ И ДА ГО РАЗУБАВИ КЕЈОТ НА ВАРДАР

AРСОВСКА СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОРАДИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ МОЖЕ ДА ЧИСТИ ДЕПОНИИ И ДА ГО РАЗУБАВИ КЕЈОТ НА ВАРДАР

Поради ВМРО-ДПМНЕ не може да се продолжи со чистење на дивите депонии низ градот и со разубавување кејот на реката Вардар, велат од кабинетот на скопс ...
НЕМА КАЗНЕТИ ЗА БРОЈНИТЕ ДИВИ ДЕПОНИИ ВО ОХРИД И СТРУГА

НЕМА КАЗНЕТИ ЗА БРОЈНИТЕ ДИВИ ДЕПОНИИ ВО ОХРИД И СТРУГА

Бројни диви депонии никнуваат во Охридско-Струшкиот Регион, оти жители секојдневно одлагаат најразличен отпад, градежен шут, па дури и непотребна поку ...
ВО КУМАНОВО ИМА НАД 80 ДИВИ ДЕПОНИИ, НАЈВАЛКАНО Е НА ВЛEЗОТ НА НАСЕЛБАТА „ПЕРО ЧИЧО“, НО НЕМА КАЗНЕТИ

ВО КУМАНОВО ИМА НАД 80 ДИВИ ДЕПОНИИ, НАЈВАЛКАНО Е НА ВЛEЗОТ НА НАСЕЛБАТА „ПЕРО ЧИЧО“, НО НЕМА КАЗНЕТИ

Купишта ѓубре, пластика, стар мебел, градежен шут повторно се натрупани на дивата депонија на влезот на населбата „Перо Чичо“ во Куманово. Иако оваа д ...
ЗА 82 ДЕНА ИСЧИСТИВМЕ 150 ДЕПОНИИ, ЗА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЌЕ ИМА ДРУГИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИИ, КАЖА АРСОВСКА

ЗА 82 ДЕНА ИСЧИСТИВМЕ 150 ДЕПОНИИ, ЗА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЌЕ ИМА ДРУГИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИИ, КАЖА АРСОВСКА

Во првите 82 дена од доаѓањето на функцијата реализиравме повеќе проекти од што ветивме, кажа градоначалничката Данела Арсовска која денеска даде отче ...
ПРЕСПА ИСЧИСТЕНА ОД ДЕПОНИИ И ЃУБРЕ, РИДОВИТЕ ПЕСОК ВО ПРЕТОР ОСТАВЕНИ ЗА ПОРАМНУВАЊЕ НА ПЛАЖИТЕ

ПРЕСПА ИСЧИСТЕНА ОД ДЕПОНИИ И ЃУБРЕ, РИДОВИТЕ ПЕСОК ВО ПРЕТОР ОСТАВЕНИ ЗА ПОРАМНУВАЊЕ НА ПЛАЖИТЕ

Во Преспа покрај патиштата ги нема старите диви депонии, по овоштарниците расфрлените вреќи, несобраниот смет по контејнерите крај плажите и пешачките ...
ИЗГОРЕНИ ДЕСЕТИЦИ ХЕКТАРИ СО ПЧЕНИЦА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, А НАМЕРНОТО СЕ ПАЛАТ И ДИВИТЕ ДЕПОНИИ

ИЗГОРЕНИ ДЕСЕТИЦИ ХЕКТАРИ СО ПЧЕНИЦА ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, А НАМЕРНОТО СЕ ПАЛАТ И ДИВИТЕ ДЕПОНИИ

Високите летни температури и несовесните граѓани се причина за речиси секојдневни пожари кои избиваат во Тетовскиот Регион. Тетовските пожарникари вел ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ